• Eesti

Paltsu eelnõu läbis esimese lugemise

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap November 12, 2013

Hiiu Leht, 12.11.2013

Kolmapäeval läbis riigikogus esimese lugemise Tõnis Palt­su algatatud loodus­kaitseseaduse muut­mise eelnõu, mille eesmärgiks piirata suurte tuulegeneraatorite paigaldamist Saaremaal, Hiiumaal, Muhus ja Vormsis.

Eelnõu järgi võiks neile saar­tele paigutada ainult väike­seid, rohelist eluviisi soosivaid tuulegeneraatoreid, mis visuaalselt ei risusta loodust.

Tõnis Palts pidas riigiko­gus kõne, milles ütles, et tuuleenergia tootmine on kõige mõttetum energia tootmise viis Eestis. “Me ei loo prakti­liselt töökohti, me maksame sellele peale, et keegi saaks Eesti looduse risustamise eest oma vara suurendada,” ütles Palts.

Palts leiab, et kui kuskile ehitada tuulegeneraatoreid, siis sinna, kus turism ei ole ainus jätkusuutlik majan­dusharu. “Ei saa suhtuda nii, et meie Virumaa loodus on risustatud tuhamägede­ga, risustame nüüd ka teie Saaremaa tuulegeneraatoritega,” ütles Palts.

Ta rääkis, et näeb äriliste huvigruppide mõju isegi riigikogu liikmetele – see ole­vat ilmnenud seaduseelnõu menetlemisel keskkonnakomisjonis. “Riigikogu liikmed ei saa olla nii demagoogilised ilma kõrvalise mõjuta või kel­legi huvide eest seismata,” ütles Palts.

Sotsiaaldemokraat Karel Rüütli süüdistas saadetud pressiteates, et valitsuserakonnad läksid populismi teed, kui otsustasid Paltsu eenõu teisele lugemisele saata.

Rüütli lisas, et koalitsiooni üks käsi ei tea, mida teine teeb ja viitas, et valitsus pakutud muudatusi ei toeta­nud, kuna need on vastuolus planeerimisseadusega.

Rüütli sõnul võtab eelnõu seaduseks saades Saaremaa, Muhu, Hiiumaa ja Vormsi omavalitsustelt võimalu­se tegeleda demokraatliku ruumilise planeerimisega ja ühtlasi seab ebavõrdsesse olukorda saarte tööstused, kuna need ei tohi enam toota tuulest keskkonnasõbralikku elektrit.

Kui looduskaitseseaduses sätestada elektritootmisele kitsendusi, tuleks pigem pii­rata põlevkivist elektri toot­mist, leidis Karel Rüütli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes