• Eesti

SDE: koalitsioon läks populismi teed

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap November 6, 2013

BNS, 06.11.2013

Riigikogu keskkonnakomisjoni aseesimehe Karel Rüütli sõnul läksid valitsuserakonnad täna populismi teed, kui nad otsustasid saata teisele lugemisele Tõnis Paltsu eenõu, mis keelustaks tuulikute rajamise neljal Eesti saarel.

„Koalitsiooni üks käsi ei tea, mida teine teeb. Valitsus pakutud muudatusi ei toetanud, kuna need on vastuolus planeerimisseadusega. Samuti leidis valitsus, et ei ole piisavalt looduskaitselisi argumente, et riigi tasandil regulatsioone muuta. IRL ja Reformierakond läksid eelnõu menetlemisega edasi puhtpopulistlikel kaalutlustel,“ märkis sotsiaaldemokraat Rüütli.

Olukord on Rüütli sõnul seda kummastavam, et keskkonnaminister kirjutas valitsuse nimel alles eelmisel nädalal alla 13 Euroopa Liidu liikmesriigi deklaratsioonile, mis kutsub üles ambitsioonikale Euroopa Liidu kliima- ja taastuvenergiapoliitikale. „Kuidas on antud eelnõule rohelise tee andmine kooskõlas meie partneritele antud lubadustega,“ märkis Rüütli.

Tema hinnangul võtab eelnõu seaduseks saades Saaremaa, Muhu, Hiiumaa ja Vormsi omavalitsustelt võimaluse tegeleda demokraatliku ruumilise planeerimisega. „Iseäranis nüüd, pärast aastatepikkust Lääne, Pärnu, Saare ja Hiiu maakonna tuuleenergeetika teemaplaneeringu koostamist, näitab see eelnõu soovi juhtida riiki totalitaarselt, mitte kõiki osapooli kaasates,“ rääkis Rüütli. “Kohalikud otsused peaksid sündima ikka kohalike elanike ja ametnike ühistööna, mitte jõuga ja argumentideta läbisurutud käsuna.“

Rüütli sõnul ei saa nõustuda ka ebavõrdse kohtlemisega, mida eelnõu tooks Saaremaa, Hiiumaa, Muhu ja Vormsi saarte tööstustele, kui nad ei tohi enam toota tuulest keskkonnasõbralikku elektrit.

Kui looduskaitseseaduses sätestada elektri tootmisele kitsendusi, siis tuleks piirata põlevkivist elektri tootmist, leidis Rüütli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes