• Eesti

Lennuamet alustas Sõnajalgade tuuliku pärast väärteomenetluse

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap December 18, 2013

BNS, 18.12.2013

Lennuamet on alustanud väärteomenetlust Saaremaal asuva Salme valla vastu, sest Lassi külla kerkiv Sõnajalgade omaleiutatud tuuliku detailplaneering on lennuametiga kooskõlastamata, kirjutab Saarte Hääl.

Lennuameti lennuliiklusteeninduse ja lennuväljade osakonna vaneminspektor Andres Lainoja kutsub Salme vallavalitsuse esindaja 8. jaanuaril Tallinna aru andma. Algatatud väärteomenetluse aluseks on lennuseaduse paragrahv, mis sätestab lennuvälja, kopteriväljaku ja üle 45 meetri kõrguste ehitiste planeerimise, ehitamise ja kasutuselevõtmise tingimused.

Salme valla ehitus- ja maanõuniku Jüri Kluge sõnul tekkis vastuolu lennuametiga seetõttu, et ehitusloale märgiti tuugeni masti kõrguseks 116 meetrit. Lennuamet arvestab aga kõrgust ülemisest tiivanurgast.

Täpseid mõõtmisi alles tehakse, aga teoreetiliste andmete alusel kujuneb Baltikumi suurima tuuliku üldkõrguseks 180 meetrit.

AS-i Eleon esindaja Andres Sõnajalg tuuliku kõrguses probleemi ei näe. Tema väitel on tegu ainult väikese üksteisest möödarääkimisega. Sõnajalg kinnitas, et tuugen on lennuametiga kooskõlastatud. Kõrguse muudatus sai tehtud täiendava planeeringuga ja see on lennuameti poolt heaks kiidetud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes