• Eesti

Tee roheline valik

Tuuleenergia blogi - eteap December 5, 2013

Elektrituru avanedes rõõmustasid paljud hingelt rohelised tarbijad, et elektripaketi valimise kõrval saab nüüd lõpuks valida ka keskkonnasõbralikult toodetud elektri. Praktikas osutus see kahjuks palju keerulisemaks, sest mitte kõik elektritootjad ei pakkunud täielikult taastuvenergial põhinevat paketti ning saadaolevatest variantidest oleks tahtnud rohkem teada, kust see roheline elekter ikkagi tuleb.

Roheline Valik on äsja lansseeritud elektri päritolu kindlaks tegemise süsteem, kus elektriostjale väljastatakse tunnistus tõendamaks, et elektrienergia on toodetud taastuvast energiaallikast. Seega saab eratarbija või ettevõtte täiesti kindel olla, et tema ostetud elektrienergia on toodetud mõne konkreetse tuulepargi, hüdrojaama või hoopis biogaasijaama poolt. Samuti tagab süsteem, et tema poolt tarbitud roheelektrit ei saa keegi rohkem kasutada ehk nö topelt maha müüa.

Isegi väike panus millegi muutmiseks võib piisav olla, et põhjustada suuri muudatusi. Nagu liblika tiivalöök, mis kümnete tuhandete kilomeetrite tagant teispool maakera olulisi muudatusi võib põhjustada. Nii ongi Rohelise Valiku märgil liblikas, tähistades ühtlasi transformatsiooni, mis leiab väärtuste muutumisel aset inimeste peades ning südametes.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes