• Eesti

Eesti ühineb rahvusvahelise energiaprogrammi kokkuleppega

Eesti uudised - Tuul January 9, 2014

BNS, 09.01.2014

Valitsus kiitis neljapäeval heaks rahvusvahelise energiaprogrammi kokkuleppega ühinemise seaduse eelnõu, mis on aluseks Eesti liitumisel Rahvusvahelise Energiaagentuuriga (IEA).

IEA kohustused osalevatele riikidele ulatuvad kaugemale, kui Euroopa Liidu õigusaktid nõuavad, ning sellega seonduvalt on IEA liikmete suutlikkus tegutseda kriisolukorras efektiivsem. IEA liikmena avaneb Eestil võimalus ligipääsuks põhjalikele turuanalüüsidele ja andmetele, mida on võimalik kasutada riigisiseste energeetikat puudutavate küsimuste lahendamisel ja poliitika kujundamisel, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Osalemine IEA töögruppides annab Eestile ka suurema võimaluse kaasa rääkida ülemaailmse energiapoliitika kujundamisel.

Arvestades, et IEA seisukohad energiapoliitika küsimustes on oluliseks sisendiks ka Euroopa Liidu energiapoliitika kujundamisel, saab Eesti otseselt mõjutada ka protsesse, mis on hilisemate Euroopa Liidu õigusaktide kujundamise aluseks. Kuna IEA näeb tahkete fossiilsete kütuste, sealhulgas põlevkivi, tähtsust energeetilise varustuskindluse tagamisel, tekib Eestil suurem võimalus selles valdkonnas tutvustada põlevkivi põletamise ja põlevkiviõli tootmise tehnoloogia arenguid.

Eesti sai kutse IEA-ga liitumiseks 2011. aastal, pärast mida alustati majandus- ja kommunikatsiooniministri juhtimisel liitumisläbirääkimistega.

Eesti liikmemaksu suurus saab olema 0,1 protsenti IEA eelarvest. Lähiaastatel jääb liikmemaks vahemikku 26 000-30 000 eurot. Liikmemaks tasutakse majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eelarvest.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes