• Eesti

Sõnajalg: meie ärimudel ei näe ette tuulikute müüki

Eesti uudised, Tuuleenergia - Tuul January 24, 2014

Äripäev Online, 24.01.2014

Saaremaale Sõrve tuulepargi rajanud Oleg Sõnajala sõnul ei näe nende ärimudel ette enda leiutatud uudsete tuulegeneraatorite müüki.

“Rahvusvaheliselt on huvi olnud märkimisväärne, kuid meie ärimudel ei näe ette eraldi tuulikute müüki. Peame oluliselt perspektiivsemaks võtmed-kätte-meetodil valmis ehitatud tuuleparkide haldamist ja müüki,” rääkis ta Meie Maale.

Kuus tuulegeneraatorit on vendade Sõnajalgade Salme tuulepargis elektrit tootnud ligi kümme aastat. Praegu töökorda seatav seitsmes tuulik tuleb sama võimas kui eelmised kuus kokku, olles ühtlasi Baltimaade kõige võimsam tuulegeneraator.

“Eleon 3M116 on uue põlvkonna tuulik, mille tehniline lahendus on meie leiutatud, projekteeritud ja kogu maailmas patenteeritud. Pealtnäha ei erine tuulik oluliselt teistest, kuid seestpoolt on see täiesti unikaalse ehitusega,” selgitas Oleg Sõnajalg.

Neljameetrise läbimõõduga ja 70 tonni kaaluv generaator on paigutatud metallist torukujulisse korpusesse nn ujuva ühendusega. Sellist lahendust pole Sõnajala kinnitusel seni keegi tuulikute tootmisel kasutanud. Leiutis võimaldab arendajail paigaldada tuulikule vaat et piiramatu suurusega tiiviku, mis omakorda lubab toota rohkem elektrienergiat.

“Sertifitseerimisprotsessi üks lahutamatu osa on prototüübi detailne inspekteerimine, selleks tulevad juba järgmisel nädalal kohale spetsialistid Saksamaalt ja Taanist,” märkis Sõnajalg.

Salme tuulepargi toodetud elektri ostmiseks on Sõnajalgadele teinud parima pakkumise Latvenergo omandis olev firma Elektrum, kes müüb energia edasi Eesti kohalikele tarbijatele.

“Kogu Salme tuulepargis toodetud elektrienergia kasutatakse ära Saaremaal, suveajal ka Hiiumaal,” selgitas Sõnajalg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes