• Eesti

Taani uusimad tuulikud asuvad Kopenhaageni peaväljakult vaid 3 kilomeetri kaugusel

Tuuleenergia blogi - Tuul January 28, 2014

Kopenhaagenis on uus „roheline“ vaatamisväärsus – vaid kolme kilomeetri kaugusel peaväljakult ehk otse kesklinnas asuvad kolm uut tuulikut, millest üks kuulub läheduses elavatele kohalikele.

State of Green portaali andmetel toodavad tuulikud 1200 kWh elektrienergiat, mis on piisav 3000 majapidamise elektriga varustamiseks.

Selle aasta Euroopa roheline pealinn on Kopenhaagen ning üheks avaürituseks oli linna ja kommunaalteenuste ettevõtte HORFOR poolt uue kolme tuuliku sissepühitsemine. Projekti on kaasatud ka kohalikud kopenhaagenlased. Nimelt oli kohalikel elanikel 4,5 kilomeetri raadiuses võimalik osta ühe tuuliku osakuid.

Tuulikud asuvad Kopenhaageni veeäärses tööstuslinnaosas Provestenen’is, ühtlasi on nad osa pealinna munitsipaalkavast püstitada tuulikuid nii Kopenhaagenisse kui ka mujale Taanis ning seda nii maal kui merel. Tuuleenergia aitab Kopenhaagenil saavutada ambitsioonikat eesmärki olla aastaks 2025 CO2-neutraalne.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes