• Eesti

Tallinnas toimub rahvusvaheline taastuvenergia konverents

Eesti uudised, Maailma uudised - Tuul January 27, 2014

Põllumajandus.ee, 27.01.2014

Täna, 27. jaanuaril, toimub Tallinnas rahvusvaheline taastuvenergia teemaline konverents „Taastuvenergia – kasuks kliimale, inimestele, valdadele ja regioonidele.“

Eestimaa Talupidajate Keskliit koostöös Majandus – ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning sihtasutusega „Euronatur“ Saksamaalt, korraldavad täna, algusega kell 10 00 Tallinnas, hotelli Meriton Grand konverentsisaalis taastuvenergia-alase konverentsi teemal „Taastuvenergia – kasuks kliimale, inimestele, valdadele ja regioonidele“.

„Taluliit näeb taastuvenergia tootmises suuri võimalusi luua maapiirkondades täiendavaid töökohti ning tuua lisasissetulekut maaettevõtjatele, sealhulgas taludele“, selgitas Talupidajate Keskliidu peadirektor Kaul Nurm.

Euroopa Komisjon esitles möödunud nädalal uut Euroopa Liidu energia- ja kliimaraamistikku kuni aastani 2030. Komisjon on seadnud eesmärgiks vähendada kasvuhoonegaaside heidet tasemele, mis oleks 40% võrra madalam 1990. aasta tasemest ja suurendada taastuvenergia osakaalu energiatootmises vähemalt 27%-ni.

Saksamaa on Euroopa Liidus ja kogu maailmas juhtival kohal taastuvenergia tootmise ja hajutatud energiatootmise vallas. Saksamaal praktikas rakendatavate lahenduste põhjal on taastuvenergia tootmine igati jõukohane ka väiketaludele nii biogaasi kui päikeseenergia vallas.Tuulegeneraatorite kasutamiseks sobivad aga omakorda väga hästi kohalikud energiaühistud, mida Saksamaal on juba üle 600. Kokku on Saksamaal üle ühe miljoni elektritootja.

Konverentsil tuleb juttu taastuvenergia tootmiseks vajalikust tehnoloogiast, selle ökonoomikast ja sobiva energiapoliitika vajadusest. Teatavasti on Saksamaa otsustanud lõpetada tuumaenergia kasutamise ning asendada tekkiv puudujääk eelkõige erinevat liiki taastuvenergiaga. Konverentsil osalejad saavad ülevaate Saksamaal toimivast hajutatud energiatootmise kontseptsioonist ning energiapoliitikast, mille üheks nurgakiviks on igamehe õigus toota ja müüa taastuvenergiat jaotusvõrkudesse ilma suuremate piirangute ja liigse bürokraatiata. Konverentsi eesmärgiks on tuua Eestisse Saksamaa kauaaegne kogemus hajutatud taastuvenergia toomise alal, õppida nende edulugudest ja tehtud vigadest ning arutada taastuvenergia tootmise võimalikkuse, tasuvuse ja keskkonnamõjude üle Eestis.

Konverentsi töökeel on eesti keel ja saksakeelsed ettekanded varustatakse sünkroontõlkega.

Vaata konverentsikava SIIT.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes