• Eesti

Vähem heitmeid toob ELi investeeringuid

Maailma uudised - Tuul February 18, 2014

Äripäev, 18.02.2014 (Connie Hedegaard, EL-i kliimameetmete volinik)

Euroopa Komisjon sõnastas 2030. aasta kliima- ja energiapoliitika ettepaneku alles hiljuti.

See hõlmab siduvat kohustust vähendada heiteid 1990. aastaga võrreldes 40% ja tervet Euroopa Liidu hõlmavat siduvat kohustust toota vähemalt 27% energiat taastuvatest energiaallikatest.

40% eesmärk on teadus­põhine, sest see aitab saavutada 2050. aasta eesmärki vähendada heiteid 80–95%. Et kliimasoojenemine jääks alla 2 °C, peavad arenenud riigid valitsustevahelise kliimamuutuste rühma hinnangul oma heiteid 2050. aastaks vähendama just nii palju.

Ambitsioonikas siht. Teiseks on 40% ambitsioonikas eesmärk, kuna seda on võimalik saavutada üksnes ELi heiteid vähendades. Olukord on teine kui 2020. aasta 20% eesmärgi puhul, mille saavutamiseks on osaliselt võimalik rahastada ELi-väliseid projekte meie heidete kompenseerimiseks. Vähendades Euroopa heiteid meelitame siia investeeringuid ja tehnoloogiat.

40% eesmärk on saavutatav ja kulutõhus. Majanduslik analüüs näitab, et 40% eesmärk on saavutatav mõistlike lühiajaliste investeeringutega ja viisil, mis toob kaasa märkimisväärse pikaajalise kasu. 40% eesmärk on siduv nii Euroopa kui ka liikmesriigi tasandil, kuna see jagatakse siduvateks riiklikeks eesmärkideks.

Euroopa peab jätkama taastuvenergia jõulist laiendamist, nähes seejuures ette paindlikkuse Euroopa energiasüsteemi selliseks ümberehitamiseks, et iga liikmesriik panustaks meie ühiste kliimaeesmärkide saavutamisse.

Soodustab investeeringuid. 40% eesmärk stimuleerib investeeringuid taastuvenergiasse terves ELis. Siduv taastuvenergiaeesmärk suurendab investeeringuid puhtasse energiasse aga veelgi enam.

Loodetavasti peavad paljud riigid meie seatud eesmärgi järgimist väärivaks. Seades lati kõrgele, suudaksime mõjutada teisi tähtsaid majandusriike enne 2015. aasta kriitilise tähtsusega ülemaailmseid kliimakõnelusi.

Nüüd on pall Euroopa, sealhulgas Eesti liidrite käes, kes peaksid hoidma ELi juhtrolli rahvusvahelistel kliimakõnelustel ja ülemaailmse rohelise majanduskasvu võidujooksu võitmisel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes