• Eesti

Ettevõtja sai õiguse Aburisse kõrgem tuulik püstitada

Eesti uudised, Tuuleenergia - Tuul February 5, 2014

Virumaa Teataja, 05.02.2014

Väike-Maarja vallavolikogu kehtestas detailplaneeringu, mille järgi on osaühingul Green Electric õigus rajada Aburisse ühe tuulikuga tuuleelektrijaam, kusjuures tuuliku kõrgus on kuni 145 meetrit ja võimsus 1,8 MW.

Tuuleelektrijaam rajatakse hajaasustusalale, mis jääb Väike-Maarjast Rakvere suunas sõites ja Aburi külast möödudes paremal paikneva metsa serva, maanteest ligikaudu kilomeetri kaugusele, kust lähima elumajani on umbes 850 meetrit.

“Ettevõtjal on vaja taotleda veel ehitusluba tuuliku püstitamiseks, kuid selle menetlemine ei võta palju aega,” selgitas vallavanem Indrek Kesküla.

Üle-eelmise aasta lõpus kehtestas Väike-Maarja vallavolikogu detailplaneeringu, milles elektrituuliku võimsuseks nähti ette 1,8 MW ning ehitise maksimaalseks kõrguseks – torn ja laba kokku – 130 meetrit.

Detailplaneeringuga kavandati Aburi külla Tuuliku katastriüksusele rajada ka kaabelliin ning juurdepääsutee tuulikuni Rakvere – Väike-Maarja – Vägeva maanteelt. Praeguseks on eeltööd tuulegeneraatori paigaldamiseks juba tehtud, sealhulgas valatud vundament.

Mullu suvel pöördus OÜ Green Electric Väike-Maarja valla poole taotlusega püstitada kõrgem tuulegeneraator, kui planeering ette näeb. Ettevõtja põhjendus oli, et kuna tuulepargi arendus on võtnud pikemalt aega kui tehnoloogia areng, siis tuuliku tarnijast Taani tehasel ei ole enam varasema mõõduga tuulegeneraatori torni pakkuda.

Muud näitajad, sealhulgas tuulegeneraatori asukoht, tüüp ja võimsus, jäid samaks.

Et kõrguse suurendamine on oluline muutus, algatati ­augusti lõpus Aburis asuva Tuuliku maaüksuse uus detailplaneering.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes