• Eesti

Hanila tuulikufirmad toetasid kooli remonti

Eesti uudised, Tuuleenergia - Tuul February 15, 2014

Lääne Elu, 15.02.2014

Teisipäeval jagas MTÜ Hanila Valla Toetusgrupp tuuleparkide kasumist kogunenud fondist paar tuhat eurot kohaliku kogukonna toetuseks.

Toetusgrupile esitati taotlusi esimeses kvartalis nelja projekti toetamiseks. Kõik neli said rahastuse, kokku eraldati 1998 eurot.

Toetusgrupp eraldas Kõmsi lasteaed-algkoolile 500 eurot kooliruumide remondi teostamiseks.

Virtsu kool sai 658 eurot innovaatlise õpikeskkonna kolmanda etapi teostamiseks.

Kinksi Küla Selts sai kahe ettevõtmise toetuseks kokku 840 eurot. Karuse kalmistu piirdeaia rajamiseks ja infostendi paigaldamiseks eraldati 540 eurot ning ratsavõistluse „Kinksi karjäär 2014“ läbiviimiseks anti 300 eurot.

Toetusgrupp jagab raha neli korda aastas. „Seekordne jagamine oli juba kaheteistkümnes,“ ütles vallavanem Arno Peksar. Iga kord sõltub jagamine sellest, kui palju raha on fondi kogunenud ning kui suures summas ning mille tarvis esitatakse taotlusi. „On olnud hetki, mil oleme kümme tuhat eurot toetusteks andnud,“ selgitas Peksar.

Vallavanema sõnul oli mullune suvi suhteliselt tuulevaikne ning selle tõttu kogunes fondi ka vähem raha. Tuuleenergia tootjad panustavad iga toodetud megavatt-tunni elektrienergia eest fondi 0,32 eurot.

Kõik Hanila valla tuulepargid ei ole seni veel fondi panustanud. „Lepingus on klausel, et kui kasumit ei saada, siis ei pea ka panustama,“ ütles Peksar. Esimese sissekande peaks aasta algul tegema ka Eesti Energia oma tuulepargi eest. Seni on raha fondi kogunenud Nelja Energia grupist.

Peksari sõnul on tuuleenergia fond eriti oluline praegu, mil euroraha jagamine on peatunud, väga oluline toetusallikas.

MTÜ Hanila Valla Toetusgrupi liikmeteks on OÜ Nelja Energia, OÜ Tooma Tuulepark, OÜ Roheline Ring Tuulepargid ja Hanila vallavalitsus.

Ühingu peamiseks eesmärgiks on Hanila valla majandusliku ja kultuurilise arengu edendamine tuuleparkide poolt toodetud elektrienergia abil.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes