• Eesti

Torgus kaks tuugenit vähem

Eesti uudised, Tuuleenergia - Tuul February 7, 2014

Maaleht, 07.02.2014

Selle nädala alguses võtsid töömehed Saaremaal Torgu valla Läbara külas maha juba teise elektrituuliku. Esimene tuulik võeti maha sügisel. Üks tuulik praegu veel töötab.

Firma Meritreid OÜ juhataja Kaido Schmidt ütles eile Saarte Häälele, et seadmete mahamonteerimine remondiks on loomulik. Selles, et samad tuulikud ka tagasi pannakse, ta päris kindel ei olnud. “Arvan, et paneme samad tagasi, aga kui saame uue ja võimsama ehitamisele hoo sisse, siis tuleb hoopis see,” rääkis ta.

Vastuseks küsimusele, miks lõigati maha ka tuulikujalad, selgitas Schmidt, et peata tuulegeneraator on samaväärne suure korstnaga. “Tekib resonants ja sammas kukub pikali,” selgitas ta. “Just selle pärast ongi ümber korstnate spiraalid, mis resonantsi ära hoiavad.”. Kolmas tuulik jääb Schmidti sõnul püsti. Tuugenite püstitamist alustati Läbaras augustis 2002.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes