• Eesti

Inglismaa Yorkshire maakonna meretuuleenergia toomisrajatistesse investeeritakse 371 mln eurot

Tuuleenergia blogi - Tuul March 31, 2014

Siemens ja tema Briti partner Ühendatud Briti Sadamad (Associated British Ports – ABT) investeerivad Suurbritannias Yorkshire maakonda uutesse meretuuleenergia tootmisrajatistesse kokku 371 miljonit eurot, teatas Siemens eelmisel nädalal.

Koguinvesteeringust 190  miljonit eurot panustab tuulikutootja labade tehasesse ning tuulikute montaaži-, logistika- ja teeninduskeskusesse. Ühendatud Briti Sadamad investeerib omakorda 181 miljonit eurot Green Port Hull sadamaala arendamisesseInvesteeringuga luuakse koheselt 1000 otsest töökohta – 550 tuuliku labade tootmises ja 450 Green Port Hull sadamas. Lisaks lisanduvad linnas tuhanded kaudsed töökohad. Siemensi kuuemegavatise tuuliku labade tootmist planeeritakse alustada  2016. aasta suvel ning tehas peaks täisvõimsuse saavutama 2017. aasta keskel.

Ühist pühendumist antud plaanile kinnitasid nii Briti peaminister David Cameron kui ka Siemens AG juhatuse liige Michael Suess 25. märtsi pärastlõunal toimunud koosviibimisel Hull’is.

Briti peaminister David Cameron tõdes, et suurinvesteering on ühtlasi ka märk, et ettevõtted usaldavad riigi pikaajalisi majanduskavasid. Ta tervitas otsust: “See investeering loob palju uusi töökohti ning võimalusi, mis tähendab suuremat rahalist turvalisust ja ka meelerahu paljudele peredele, mis kokkuvõttes muudab meie riigi majanduse vastupidavamaks.

Siemensi juhatuse liige Michael Suess märkis, et Siemensi otsus ehitada meretuulikute tootmine Inglismaale on osa ettevõtte globaalsest strateegiast: “Investeerime turgudele, mida peame usaldusväärseks ning mis tagavad, et tehased suudavad ka töömahtu täita. Briti energiapoliitika loob soodsa raamistiku meretuuleenergia laienemiseks, eelkõige seetõttu, et riik mõistab meretuuleenergia potentsiaali kogu energiatootmise portfellis”.

Meretuuleenergia näitab Suurbritannia turul kindlat kasvu ja veelgi suuremat kasvupotentsiaali tulevikus – viimase kahe aastaga on tuuleenergia maht kahekordistunud ligi 10 GW-ni ning aastaks 2020 on merele planeeritud paigaldada  tuuleparke koguvõimsusega 14 GW. Meretuulepargi projekte on Suubritannias arendamisel kokku üle 40 GW.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes