• Eesti

Karja OÜ pidas tuulegeneraatori püstitamise plaani

Eesti uudised - Tuul March 8, 2014

Saarte Hääl, 08.03.2014

Leisi vallas tegutsev piimatootja ja teraviljakasvataja Karja OÜ tahtis püsti panna elektrigeneraatori, kuid Leisi vallavalitsus keeldus ettevõttele väljastamast projekteerimistingimusi. OÜ Karja soovis Karja külas püstitada jaotusvõrguga ühendatava elektrituuliku, mille võimsus on 225 kW, masti kõrgus 65 m ja rootori läbimõõt 40 m.

Leisi vallavalitsus osutas, et tuulegeneraatorit jaotusvõrguga ühendav kaabel paikneb osaliselt Leisi jõe ehituskeeluvööndis, mille ulatus on looduskaitseseaduse järgi 50 m. Vastavalt seadusele on kalda ehituskeeluvööndis uute hoonete ja rajatiste ehitamine keelatud. Samuti ei võimalda Karja külasse elektrituuliku püstitamist Saare maakonna planeeringu tuuleenergeetika teemaplaneering, mille elektrituulikute arenduspiirkondade ja arendusalade seas nimetatud tuuliku püstitamiseks välja pakutud ala ei leidu.

Leisi abivallavanem Enno Reis ütles, et tuuleenergeetika teemaplaneering käsitleb tuuleparke, mistõttu ei saa välistada üksiku tuuliku püstitamist väljaspool arendusalasid. “Aga selleks on vaja detailplaneeringut ja keskkonnamõjude hinnangut,” ütles Reis.

Leisi vallavalitsus märgib, et jätkuva huvi korral nimetatud asukohas tuulegeneraator püstitada tuleb algatada detailplaneeringu koostamine, et tagada huvitatud isikute kaasamine ja anda neile võimalus planeeringu koostamise käigus kaitsta oma huvisid.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes