• Eesti

Eesti ootab taastuvenergiatasude osas mais Euroopa Komisjoni vastust

Eesti uudised, Energiakaubandus, Tuuleenergia - Tuul April 16, 2014

BNS, 16.04.2014

Elektriseaduse muutmise ja taastuvenergia tasude osas on Eesti pikalt oodanud Euroopa Komisjoni vastust riigiabi andmise taotlusele, majandus- ja kommunikatsiooniminister Urve Palo sõnul loodab ministeerium mai jooksul taotlusele vastuse saada.

“Me ei tea, kas see skeem, mida me taotleme, on Euroopa Liidu silmis ka kõlblik riigiabi. Me ootame pikisilmi sellele kinnitust ja loodame, et mai jooksul see saabub,” sõnas Palo kolmapäeval riigikogu infotunnis.

2014. aastast on elektrituruseaduse muutmise eelnõus kirjeldatud toetuste andmine riigiabi osutamine, tuleb selleks taotleda Euroopa Komisjonilt toetuste andmiseks riigiabi luba.

2103. aasta jaanuari lõpus otsustas riigikogu majanduskomisjon elektrituruseaduse eelnõu muuta nii, et taastuvenergia toetuse saamise õigust määrava uute ja vanade tootjate eristamise piir nihutataks tänavu 1. märtsile. Komisjoni esimees Kaja Kallas selgitas toona, et piirtähtaega ei saa ajastada vastavalt seaduse jõustumisele seetõttu, et seaduse jõustumisega on seotud Euroopa Komisjoni riigiabi luba.

Komisjon jättis toona seadusesse sisse tuuleenergia toetuse piiramise 600 gigavatt-tunniga aastas. Lisaks saavad taastuvenergiatoetust ka need tootjad, kes toodavad seda oma tootmise tarbeks, sealjuures pole toetuse saamiseks oluline see, et ettevõte peaks toodetava elektrienergia võrku andma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes