• Eesti

Noarootsi tuuleparkide rahale laekus taotlusi 18 000 euro eest

Eesti uudised, Tuuleenergia - Tuul April 24, 2014

Läänlane.ee, 24.04.2014

MTÜ Noarootsi Tuuleenergia projektikonkursile laekus 14 rahasoovi kokku rohkem 18 000 euro eest.

“Küsiti näiteks talusiltide jaoks, et terve küla saaks ühesugused sildid. Internetiühenduse parandamiseks, tervele vallale mõeldud spordiüritustele. Noortevolikogu noorteüritusteks. Seinast seina,” kirjeldas rahataotlusi Noarootsi vallavanem Triin Lepp.

Vallavanema sõnul on raha põhimõtteliselt jagatud, kuid enne kui rahasaajad avalikustatakse, tuleb jagamisotsus üldkoosolekul kinnitada. See juhtub tõenäoliselt järgmisel nädalal.

Noarootsi Tuuleenergia jagab kogukonnale raha, mille annavad MTÜ-le kaks vallas tegutsevat tuuleparki oma toodangu pealt. MTÜ-l on praegu jagada umbes 14 000 eurot, märkis vallavanem.

Noarootsi vallas on tuulikud Eesti Energia Aulepa tuuleelektrijaamal ja Vanaküla Tuulepark OÜ-l. Kui tuulikute naabruses elavad inimesed tuuleparkide tekitatud müra üle nurisema hakkasid, otsustasidki tuulepargiomanikud häirimist kompenseerida ja maksta oma toodangust kindlaksmääratud osa MTÜ-le Noarootsi Tuuleenergia.

Varem nägi MTÜ põhikiri ette, et kogutud raha läheb ainult tuuleparkide naabruses asuvatele kogukondadele. Eelmisel aastal muudeti aga põhikirja ja nüüd jagatakse raha üldiselt Noarootsi valla heaks.

Raha hakkas laekuma 2011. aastal ja seekordne jagamine on uue korra järgi esimene, ütles Triin Lepp. “Otsustasime et, esimeses voorus ei hakanud taotluste summat üldse piirama, et näha, palju soove tuleb,” ütles ta. “Ega üle ei jää.”

Järgmine taotlusvoor on oktoobris. Vahepeal on Noarootsi vallast pärit õpilaste võimalik MTÜ-lt taotleda stipendiumi. Selle tähtaeg on 15. august.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes