• Eesti

Taastuvenergia koda: tuleks eelistada kodumaiseid energiaallikaid

Eesti uudised - Tuul April 30, 2014

BNS, 30.04.2014

Eesti Taastuvenergia Koja hinnangul tuleks rohkem kasutada kodumaised puhtaid energiaallikaid ning eelistada neid imporditud fossillkütustele.

Eesti Taastuvenergia Koja juhi Rene Tammiste sõnul on viimase 10 aasta jooksul EL-i kulutused fossiilsete kütuste impordile kolmekordistunud. Samas teenivad sellelt tulu riigid, kellest paljud on ebademokraatlikud. Selleks, et see nii ei jätkuks, tuleb rohkem panustada kodumaistesse puhastesse energiaallikatesse, luues ühtlasi töökohti ja toetades oma riigi majandust, kirjutab taastuvenergia koda pressiteates.

Energiafirma Fortum Eesti AS-i juhatuse esimehe Margo Külaotsa hinnagul aitaks taastuvenergiapõhine sooja ja elektri koostootmine hoida eestlastel oluliselt kokku energiale tehtavatelt kulutustelt.

“Kui Tartu linn kasutaks soojusenergia tootmiseks imporditud gaasi, siis oleksid tarbijate kulutused aasta jooksul ligikaudu 10 miljonit eurot suuremad. Praegu ostame sama summa eest biokütuseid, mida hangitakse Lõuna-Eestist, mis tähendab, et läbi taastuvate energiaallikate kasutamise investeerime kohalikku majandusse ja heaollu,” selgitas Külaots.

Eesti Taastuvenergia Koda ja Eesti Roheline Liikumine koostöös Euroopa kodanikuühiskonna organisatsioonidega viivad tänasest kuni Euroopa Parlamendi valimisteni läbi kliima- ja energiapoliitika sotsiaalkampaaniat. Kampaania eesmärk on Euroopa pöörata tähelepanu EL-i ja liikmesriikide energiajulgeolekule ja –sõltumatusele. Sotsiaalkampaaniaga juhitakse tähelepanu sellele, et kohalikud puhtad kütused aitavad vähendada kulutusi ja sõltuvust välistest energiaallikatest.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes