• Eesti

Tuuleenergiale konkurents sobib

Eesti uudised, Tuuleenergia - Tuul April 16, 2014

Äripäev, 16.04.2014 (Martin Kruus, Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni esimees)

Et tuuleenergia tootmiseks ei tule teha kütuse, jäätmete ja saastamisega seotud kulutusi, siis uute tootmisvõimsuste rajamise kontekstis on tegemist väga konkurentsivõimelise energia tootmisviisiga, kirjutab Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni juhatuse esimees Martin Kruus, kommenteerides uusi ELi riigiabi suuniseid keskkonna- ja energeetikasektoris.

Tuuleenergia tootjad saavad aru, et jätkusuutlikkuse tagamiseks tuleb avaldada survet tehnoloogia arengule, mis muudab tuulikute elektritoodangu järjest rohkem konkurentsivõimeliseks.

Uute ELi riigiabi suuniste juures tuleb rõhutada, et uued toetusskeemid kehtivad ainult uutele projektidele. Kui seni on Euroopa Komisjoni juures õiguskindluse olulisust rõhutanud peamiselt Energia Peadirektoraat (DG Energy), siis nüüd ütleb ka Konkurentsi Peadirektoraat jõuliselt, kui ülioluline on, et muudatused puudutavad vaid uusi taastuvenergia elektrijaamu. See tähendab, et olemasolevaid taastuvenergia toetusskeeme ei pea hakkama muutma.

Pean õigeks ka põhimõtet, et tulevikus piisavate võimsuste tagamisel tuleb esmalt ära kasutada olemasolevad ühendused ning energiasalvestuse ja tarbimise juhtimise võimalused, mitte seostama energia julgeolekut ainult uute fossiilkütustel töötavate elektrijaamadega. Taastuvenergia lahendused koos olemasoleva elektrisüsteemi tasakaalustusvõimaluste ning tarbimise juhtimise ja uute salvestusvõimaluste rakendamisega on võimelised tagama täieliku energiajulgeoleku.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes