• Eesti

Arendaja ei tee kingitust

Eesti uudised, Tuuleenergia - Tuul May 30, 2014

Hiiu Leht, 30.05.2014

Kolmapäeva keskpäeval, kui lõõtsus külm ja tugev põhjatuul, allkirjastasid Hiiu vallavanem Georg Linkov a ASi Nelja Energia juhatuse esimees Martin Kruus Kärdla sadamakail valla ja tuulepargi arendaja ühiste kavatsuste protokolli (ÜKP).

Selleks, et paberid laualt minema ei lendaks, hoidsid neid kinni abivallavanem Katrin Sarapuu ja osakonnajuhtaja Tiia Liibert. Protokolli allkirjastamisele olid tunnistajaiks valla ja arendaja esindajad.

Seda, mida tugevas tuules kõneldi, polnud kuuldagi, kuid Hiiu Lehele ütles Kruus, et protokoll on arendajale oluline, sest see märgib kahepoolset koostööd: “Täna ei ole see enam üksi arendaja projekt, vaid peaks olema koostööprojekt hiidlastega ja loodetavasti projekti arendamine läheb tulevikus sujuvamalt,” sõnas Kruus.

Pressiteates nimetas ta allkirjastamise “verstaposti” meretuulepargi rajamisel alles esimeseks sammuks.

Hiiu vallavanem Georg Linkov rõhutas, et ühiste kavatsuste protokolli juures on olulisim kokkulepitu, et meretuulepargi tulekuga peab tulema Hiiumaale ka ringtoide, mis parandab nii hiidlaste kui kohalike ettevõtete elektrivarustust.

Otsuse ühine kokkulepe meretuulepargi rajamiseks sõlmida langetas Hiiu valla volikogu eelmisel neljapäeval. Hiiu vallavolikogu esimees Jaanus Valk kommenteeris volikogu otsust kui soovi leppida meretuulepargi rajajaga kokku koostööraam, milles on Hiiu valla elanike ja laiemalt hiidlaste huvid tugevalt kaitstud. “Näiteks on protokolliga ette kirjutatud nii hiidlaste soodustingimustel investeerimisvõimalused meretuuleparki kui ka mittetulundusühingu asutamine, kuhu laekub iga tuulepargis toodetud elektrienergia megavatt-tunni eest raha, mida saab kasutada Hiiumaa majanduslikku ja kultuurilist arengut edendamiseks,” on Valgu öeldu kirjas Tuuleenergia assotsiatsiooni kodulehel.

Martin Kruus ütles lehele, et arendaja ei tee sellega hiidlastele kingitust: “Kingitus on see, kui sa lihtsalt annad kellelegi midagi otseselt vastu saamata – antud juhul on ikkagi tegemist tavapärase majandusliku koostööga.” Planeeritav meretuulepark tuleb vähemalt 12 km kaugusele Hiiumaast põhja suunas. Praegu on käimas keskkonnamõjude hindamine, et selgitada meretuulepargi asukoht. Loode-Eesti meretuulepark valmib kõige varem 2020. aastal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes