• Eesti

Eestist sai ametlikult Rahvusvahelise Energiaagentuuri liige

Eesti uudised - Tuul May 9, 2014

BNS, 09.05.2014

Rahvusvahelise Energiaagentuuri (IEA) direktori Maria van der Hoeveni sõnul sai Eestist reedel ametlikult agentuuri 29. liige, kuna Eesti lõpetas viimase liitumisetapi ja on täitnud kõik liikmestumiseks vajalikud tingimused.

“Meil on hea meel tervitada Eesti astumist IEA-sse,” ütles van der Hoeven agentuuri teates. “Eesti, nagu IEA ja selle ülejäänud liikmed, hindab energiaturvalisust, selle majanduslikku arengut ja jätkusuutlikkust. Eesti on oma energiasektori ümberkujundamisel teinud läbi märkimisväärse arengu ja on igati põhjust uskuda, et see edukas protsess jätkub ja tugevneb veelgi läbi IEA liikmestaatuse.”

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Urve Palo sõnul on liitumine IEA-ga Eesti jaoks oluline tähis osalemaks aktiivselt globaalses energiapoliitikas. “IEA liikmesriigina, jagades ühiseid väärtusi, panustame aktiivselt paremini funktsioneerivasse energiamajandusse.”

Selleks et saada täieõiguslikuks IEA liikmeks, pidi Eesti keskse tingimusena panema kõrvale 90 päeva vedelkütusevaru eelnenud aasta netoimprodist.

Eesti võtab sisse koha IEA juhatuses, mis on IEA kõrgeim otsustaja, ja liitub kollektiivse energiajulgeolekusüsteemiga, mis on IEA tähtsaim lüli. IEA liikmesriigid tunnustasid Eesti liikmekssaamist eelmise aasta novembris.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes