• Eesti

Paeti sõnul vajab Euroopa uusi energiaühendusi

Uncategorized - Tuul May 16, 2014

BNS, 16.05.2014

Energiajulgeoleku suurendamiseks peab looma uusi ühendusi uute energiaallikateni ning rajama toimivad energiaühendused Euroopa Liidu (EL) liikmesriikide vahel, ütles välisminister Urmas Paet Euroopa energiajulgeoleku arutelul.

“Ainult nii on võimalik vähendada ühe või teise tarnijariigi mõju Euroopa Liidule,” lausus Paet reedel Jõhvis peetud arutelul. “Samuti on oluline tõhustada energiajulgeoleku alast koostööd Euroopa Liidu naaberriikide ja strateegiliste partneritega,” lisas Paet.

Välisministri sõnul on Eesti energiajulgeoleku suurendamiseks pärast elektriühenduste Estlink 1 ja 2 valmimist oluline Eesti ja Soome gaasivõrkude ühendamine ning LNG terminali rajamine. “Ehkki meie kaitsekulutuste tase on kaks protsenti SKP-st, peame veel palju pingutama enda julgeoleku tagamiseks ja energiajulgeolek on üks võtmeküsimusi,” lausus Paet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes