• Eesti

Saksamaa tegi uue rekordi – 75% riigi elektritootmisest pärines taastuvenergiast

Tuuleenergia blogi - Tuul May 19, 2014

Saksamaa tõestas eelmisel nädalal, et üleminek taastuvenergiale on võimalik. Nimelt tõusis 11. mail sealne taastuvenergia tootmine rekordilisele kogusele – ligi 75% keskpäevasest elektrivajadusest. Eeskätt tuule- ja päikeseenergiast tulnud suur taastuvenergia hulk viis veel samal pärastlõunal elektrihinna koguni negatiivseks.

Ka 2014. aasta esimene kvartal oli taastuvenergiale Saksamaal rekordiline – 27% riigi elektrivajadusest. Tõenäoliselt tulevad sellised rekordid Saksamaalt ka tulevikus, sest riik on võtnud eesmärgiks minna aastaks 2050 peaaegu täielikult (80%) üle taastuvenergiale. Kui Saksamaa suurune riik seda suudab, siis on see ka meil teostatav.

Eelmisel nädalal toimuski meil Riigikogus taastuvenergia võimaluste teemaline seminar. Muuhulgas tuli jutuks, et Saksamaa ja ka näiteks Taani investeerivad väga palju taastuvenergiasse, kuid ühtlasi on neil ka Euroopa kõige kõrgemad elektrihinnad. Üritusel esinenud Eclareoni poliitikaalase konsultatsiooni juht Robert Brückmann aga vastas, et Taanis ja Saksamaal on küll kõrged elektrihinnad, kuid ka nende majandusel läheb väga hästi, mis näitab, et odav elektrihind ei ole majanduse mootor. Tema sõnul reageerib turg kõrgele elektrihinnale innovatsiooniga, mis pole mitte halb. Ka meie analüütikute hinnangul oli just elektri odavnemine üheks selle aasta esimese kvartali majanduslanguse põhjuseks Eestis.

Riigikogu seminarilt jäi kõlama ka, et Eesti on esimesena Euroopa Liidus täitnud 2020 taastuvenergia eesmärgid ning meil on väga hea tuule ja puidu ressurss. Kahjuks on tegemist aga edulooga, mida keegi kuskil pole veel kuulnud. Siit ka vihje meie riigijuhtidele, kes e-Eesti juurde teisi häid riiki reklaamivaid turundussõnumeid vajavad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes