• Eesti

Tartu Hoiu-laenuühistu siseneb taastuvenergiaturule

Eesti uudised, Tuuleenergia - Tuul May 22, 2014

Õhtuleht, 22.05.2014

Tartu Hoiu-laenuühistu lõi tütarfirma taastuvenergia arendamiseks ja omandas Ida-Virumaal Sondas kolm tuuliku positsiooni.

Tartu Hoiu-laenuühistu lõi tütarettevõte Eesti Ühistuenergia OÜ, mis omandas Sondas kolm tuuliku positsiooni, kus ehitustegevus algab juba sellel kuul.

Ühistu juhatuse esimehe Andro Roosi sõnul hakkab hoiu-laenuühistu seega sisuliselt tegelema ka ühistulise energiatootmisega ning selle rahastamiseks lõi ühistu sihtotstarbeline hoiuse, millele raha paigutanud inimesed on ka energiaühistu liikmed.

“Viimasel ajal on Eestis tekkinud mitmeid initsiatiive ühistuliseks energiatootmiseks, kuid selle miinuseks on asjaolu, et sellisel juhul panevad liikmed panevad algul raha sisse ja siis on sunnitud aastaid ootama, kuna see raha hakkab tagasi tootma,” rääkis Roos, kelle sõnul töötaski Tartu Hoiu-laenuühistu seetõttu välja energiahoiuse, kus hoiustajale makstakse enne ühistulise elektrienergia tootmise algust fikseeritud 5,5 protsenti aastatootlust.

Roos lisas, et energiahoiusele raha paigutanud inimesed on ka ühtlasi ühistu omanikud.

Kuna täpselt Eesti Ühistuenergia OÜ tuulikud hakkaksid energiat tootma, seda ei osanud Roos täpselt öelda, kuid ütles, et kõik vajaminev dokumentatsioon on ettevõttel olemas ja juba mais lähevad tuulepargis lahti ettevalmistavad tööd, nagu teede rajamine ja tuulikualuste muldkehade ehitus.

“Tuulikute püstitamiseks kulub suurusjärgus 14-15 miljonit eurot ja osa raha me soovimegi kokku saada energiahoiuse abil,” lisas ta.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes