• Eesti

Aburi tuulik saab püsti tõenäoliselt juulis

Eesti uudised, Tuuleenergia - Tuul June 11, 2014

Virumaa Teataja, 11.06.2014

Aburisse tuleb 1,8 MW võimsusega ning kuni 145 kõrguse elektrituulikuga tuuleelektrijaam. Praeguseks on rajatud juurdepääsutee ja kaabelliin ning ka tuuliku püstitamiseks vajalikud ehitustööd on tehtud.

“Hetkel käib kõigi tuulikuosade platsile ladustamine, mis peaks lõppema jaanipäevaks. Pärast seda algavad tuuliku monteerimine ja kraana tõstetööd, seega juulikuus peaks tuulik püsti olema,” rääkis osaühingu Green Electric esindaja Alan Senkel. Ta lisas, et pärast tuuliku püstitamist järgnevad testimisperiood ja võrgukatsetused, mis võivad aega võtta kolm-neli kuud.

Väike-Maarja vallavanema Indrek Kesküla selgitusel on kasutusloa saamise tingimuseks, et pärast tuuliku püstitamist tuleb hinnata tuulegeneraatori tekitatavat reaalset mürataset, mis peab vastama normidele. Kesküla lootis, et tegelikkuses probleeme ei teki. Tuuleelektrijaam rajatakse hajaasustusalale, mis jääb Väike-Maarjast Rakvere suunas sõites ja Aburi külast möödudes paremal paikneva metsa serva, maanteest ligikaudu kilomeetri kaugusele, kust lähima elumajani on umbes 850 meetrit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes