• Eesti

Elering prognoosib Eesti aastaseks elektritarbimise kasvuks 1,2%

Eesti uudised, Energiakaubandus - Tuul June 4, 2014

BNS, 04.06.2014

Eesti aastane elektritarbimise kasv jääb keskmisel 1,2 protsendi juurde ning eeldatavalt ei ole suuri muudatusi selles lähema mõneteist aasta jooksul oodata, selgub Eleringi koostatud varustuskindluse aruandest.

“Seni on eeldatud 2,4-protsendilist tarbimise kasvu, kuid sektoripõhine arvutus seda tegelikult ei näita. Selles osas on Eesti majandus energia lõppkasutamiselt sarnane muu Euroopa arenenud majandustega,” märkis põhivõrguhaldur Eleringi tegevjuht Taavi Veskimägi kolmapäeval aruande tutvustusel.

Ka tippkoormuste kasv on olnud viimastel aastatel olematu ja jäänud 1500-1600 megavati vahele, rääkis Veskimägi. Tippkoormuse keskmiseks aastaseks kasvuks, mille järgi varustuskindlust arvutatakse, prognoosib Elering 0,7 protsenti aastas ning see sõltub eelkõike valitsevatest ilmaoludest. See jääb ka 2020. aastal eelduste kohaselt 1600 megavati piiridesse ning jõuab 2030. aastaks 1700 megavati piirile.

Üldises prognoosis ei ole arvesse võetud võimalikke uusi suuri projekte või tarbijate liitumisi. Möödunud aastaga võrreldes ei ole uusi suurtarbijate liitumisprojekte lisandunud. Prognoosis toodud tarbimisvõimsused on Eleringil võimalik katta olemasolevate ja juba planeeritavate ühendustega, kui ootamatult peaks suurtarbijaid liituma, tuleks võrku mõningal määral ümberehitada, märgitakse aruandes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes