• Eesti

Nasva vald Workboatsi tuulegeneraatorites probleemi ei näe

Eesti uudised, Tuuleenergia - Tuul June 3, 2014

BNS, 03.06.2014

Kuigi keskkonnainspektsioon on kahe tuulegeneraatori püstitamise pärast alustanud väärteomenetlust AS-i Baltic Workboats vastu, ei näe Nasva vald generaatorites probleemi.

“Kui oli avalik planeering, siis mingeid vastuväiteid aleviku poolt küll ei tulnud. Vallavalitsus on menetlenud nii planeeringut kui ehitusluba ja planeering on kehtestatud volikogu poolt ja [valla-]valitsuse poolt on antud ehitusluba, nii et vallavalitsusel ei ole midagi nende tuulegeneraatorite vastu,” ütles Nasva abivallavanem Urmas Sepp BNS-ile.

“Ma arvan, et kõik on hästi. Keskkonnainspektsioonil ilmselt pole millegagi tegelda,” ütles Baltic Workboatsi juht Margus Vanaselja. “Ma ei saagi aru, milles neil probleem on. Kehtiv vee erikasutusluba on olemas, küsimus on selle tõlgendamises – kui palju võib teha ja mida.”

Sepp näeb Baltic Workboatsis pigem kasu vallale. “Meil sai Baltic Workboatsi toetusel nädalavahetusel avatud Nasva klubi. Eelmine klubi põles 10 aastat tagasi maha ja nüüd Baltic Workboats toetas selle klubi ehitust 200 000 euroga, nii et see elavdab seda piirkonda kindlasti, sest selle järele oli suur vajadus.”

Baltic Workboats paigaldas eelmise aasta lõpus Nasvale 5 miljonit eurot maksvat teise tuuliku, mille katsetusperiood on veel pooleli. “Ta töötab poole vinnaga. Katsetuste periood võib olla kuu, aga võib olla ka kolm-neli kuud. Täpselt ei tea, kuidas õnnestub,” täpsustas Vanaselja. Esimese tuulegeneraatori püstitas ettevõte oma territooriumile kolm aastat tagasi, lähiajal Baltic Workboatsil rohkemate tuulikute püstitamiseks ressurssi ei ole.

Keskkonnainspektsioonil palus Baltic Workboatsi tegevust uurida maa-amet, mis leiab, et laevafirma on tuulikut osaliselt riigi maale püstitades ja selleks mereala täites läinud seadusandlusega vastuollu, kuna on tegutsenud ilma vee erikasutusloata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes