• Eesti

PAKRI Teadus- ja Tööstusparki tuleb tuulikute innovatsioonikeskus

Tuuleenergia blogi - Tuul June 12, 2014

TurbineEestis tuuleenergia tehnoloogiat arendav GOLIATH Wind ja PAKRI Teadus- ja Tööstuspark sõlmisid lepingu, et asutada ühisettevõte Paldiskisse tuulegeneraatorite innovatsiooni- ja arenduskeskuse rajamiseks. Rajatavasse keskusesse, mis pakub Eestis senipuudunud arendus- ja testimisvõimalusi, planeeritakse püstitada 3,3 megavatise võimsuse ja innovaatilise rõngasgeneraatoriga tuulikud.

Allkirjastatud lepingu kohaselt luuakse ühisettevõte, mis kaasab lisainvesteeringuid kokku kolme tuuliku paigaldamiseks. Esimeses etapis paigaldatakse 2015. aasta lõpuks üks 3,3 megavatise võimsusega innovaatiline GOLIATH Capella tuulik kogumaksumusega ligi 5 miljonit eurot.

„Koostöös PAKRI Teadus- ja Tööstuspargiga tahame käesoleval aastal lõpule viia läbirääkimised investeeringute kaasamiseks, et alustada innovatsiooni- ja arenduskeskuse rajamist ning tuulikute paigaldamist. Ennekõike saame PAKRI abil hoogu juurde praeguste toodete arendamiseks ning uuendusmeelsete toodete katsetamiseks. Juba 2015. aasta lõpuks tahame püstitada 120 meetrise rootori diameetriga tuulegeneraatori Paldiskisse,“ ütles GOLIATH Wind´i tegevjuht Søren Horn Petersen.

Ettevõte on tuulegeneraatorite arendamisse kaasanud Tallinna Tehnikaülikooli teadmised, rahvusvahelise meeskonna ning Šveitsi ja Saksa projekteerimiskvaliteedi. Paldiskisse otsustati tuulikute innovatsioonikeskus asutada tänu soodsatele geograafilistele tingimustele ning vajaliku kompetentsi olemasolule.

„PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi eesmärk on rajada koostöös Tallinna Teaduspargiga Tehnopol Paldiskisse energia- ja keskkonnatehnoloogiaettevõtete sünergiline kooslus. Püstitatav GOLIATH Windi tuulegeneraator ja planeeritav autonoomne energiavõrk annab hoo sisse meie ambitsioonidele tuuleenergia valdkonna arendusvõimaluste loomiseks. Investeerime ühisettevõttesse, sest näeme selles suurt potentsiaali PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi arendamisel. Meie tegevuse eesmärgiks on pakkuda valdkondlikke arendustingimusi nii Eesti kui rahvusvahelistele ettevõtetele,“ kommenteeris PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi juht Enn Laansoo, Jr.

Sunset

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes