• Eesti

Puhtam ja kuivem

Eesti uudised - Tuul June 11, 2014

Meie Maa, 11.06.2014

Ehitusfirma Kuressaare Ehitus on ette võtnud sammu, mis ühest küljest vähendab ettevõtte energiasõltuvust, teisest küljest aga on eeskujuks teistele.

Kui elektri jahvatamine taevatuultest on meie jaoks ka igapäevases maastikupildis saamas üha tavalisemaks, siis päikeseenergeetika on meil veel täiesti lapsekingades. Mõningal määral kasutatakse päike sepa-neele väikesemahulisel energiatootmisel, näiteks maapiirkondades elektrikarjuste toiteks ja akude laadimiseks, ulatuslikumat rakendust pole see tehnoloogia meil veel paraku leidnud. Eks nii investeeringu suuruse pärast kui ka seetõttu, et me ise peame end laiuskraadi tõttu suhteliselt päikesevaeseks piirkonnaks.

Tegelikult on tehnoloogiad viimastel aastatel jõudsasti odavnenud ja muutumas meile rahalises mõttes üha kättesaadavamaks. Samuti on päikesepaneele jätkuvalt arendatud ja need ei vajagi enam efektiivseks toimimiseks täiesti klaari taevast ning lõõskavat päikest.

Taastuvenergia väiketootmine on kindlasti üks tulevikuteemasid ja polegi niiväga oluline, millist lahendust või tehnoloogiaid selleks homme-ülehomme kasutatakse. Ühel hetkel on vaja teha lihtsalt esimene samm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes