• Eesti

Riigikogu vabastas väiketuulikud elektriaktsiisist

Tuuleenergia blogi - Tuul July 3, 2014

konesko tuulikRiigikogu kiitis sel nädalal heaks elektriaktsiisi seaduse muudatuse, mis vabastab aktsiisist alla 100 kW summaarse netovõimsusega väiketuuliku poolt toodetud elektri.
See lahendab väiketuulikute ja päikesepaneelide omanike poolt tõstatatud probleemi, kus maksuametil oli õigus ka kodumajapidamistes enda tarbeks toodetud elektri pealt aktsiisi nõuda.

Seadusemuudatus soodustab taastuvenergia mikrotootmist kodumajapidamistes ja korteriühistutes, kuid on ka riigi seisukohast mõistlik, sest kulutused aktsiisi kogumiseks oleksid ületanud laekuvat maksusummat. Samuti oli kehtinud maksukohustus olemuslikult vale, sest elektriaktsiisi eesmärk on vähendada keskkonnasaastet ning ergutada elektri säästmist, samas kui taastuvenergia mikrotootmine ongi säästuabinõu, mille ühiskondlik kasu on just nimelt keskkonnasääst läbi väiksema fossiilenergia tarbimise, ülekandkulude vähendamise ja energiatarbimise säästmise.

One response to “Riigikogu vabastas väiketuulikud elektriaktsiisist”

  1. toetaja says:

    Väga vajalik otsus
    Parem hilja kui mitte kunagi.
    Toetab taastuvenergiat väga mõistlikul ja põhjendatud määral. Võrdne kõigile ehk pole korruptsiooni.
    Lausa imelik et selline otsus tuli riigikogult, kes eelnevalt on toetanud ainult suurtootjaid.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes