• Eesti

Soome riik eraldas toetuse esimesele meretuulepargile

Tuuleenergia blogi - Tuul November 25, 2014

Tuulivoimala ahtojäissä Tahkoluoto

Soome töö- ja majandusministeerium eraldas 20 miljonit eurot riigi esimese meretuulepargi rajamiseks. Konkursi võitnud Suomen Hyötytuuli Oy plaanib 11 tuulikust koosneva demo-tuulepargi ehitada 0,6 – 2,5 kilomeetri kaugusele Pori rannast. Pori Tahkoluoto tuulepargi koguvõimsuseks on planeeritud 40-44 MW ning see peaks valmima 2016. aasta lõpuks.

Riigieelarvest eraldatud 20 miljoni euro suuruse toetuse eesmärgiks on ühelt poolt katta lisakulud, mis tekivad energiatootjal tuulikute vette installeerimisel võrreldes maismaa tuuleparkidega, kuid teisalt soovib Soome riik panustada ka Cleantech ärivõimaluste loomisesse. Meretuuleenergia on nn sinise majanduse oluline kiirendi, mis pakub huvi nii energeetika kui offshore ettevõtetele ja seda nii Põhjamere kui ka järjest enam Läänemere kontekstis.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes