• Eesti

Taastuvenergia edestas Šotimaal nii kivisütt, gaasi kui ka tuumaenergiat

Tuuleenergia blogi - Tuul December 5, 2014

Scotland2014. aasta esimesel poolaastal toodeti Šotimaal esmakordselt enim elektrit taastuvenergiast, edestades nii tuumaenergiat kui ka kivisöest ja gaasist energia tootmist.

Taastuvenergia esindusorganisatsiooni Scottish Renewables’i analüüs näitab, taastuvenergiat toodeti 2014. aasta esimese kuue kuu jooksul rekordilised 10,4 teravatt-tundi. Samal ajal toodeti tuumaenergiat 7,8TWh, kivisöel töötavate elektrijaamades 5.6TWh ning gaasijaamades 1.4TWh. 

Rekordiline taastuvenergia osakaal Šotimaal on olulise tähendusega nii taastuvenergia tööstusele kui ka Šotimaa valitsusele, kes plaanib aastaks 2020 minna täielikult üle taastuvenergia kasutamisele, kommenteeris uudist Scottish Renewables’i tegevjuht Niall Stuart.

joonisPeamiseks taastuvenergia allikaks on Šotimaal maismaa tuuleenergia ning hüdroenergia. Niall Stuart märkis, et märkimisväärne potentsiaal on veel meretuuleenergial ning lainete- ja hoovuste abil energia tootmisel.

Šotimaa energeetika ja turismi minister Fergus Ewing tõi välja, et värsked tootmisandmed tõestavad, et on võimalik asendada tuumaenergia täielikult taastuvenergiaga. Ta lisas, et selle aasta 12 kuuga näib tulevat Šotimaal rekordiline taastuvenergia toodang.

Eesti tuuleenergia klaster korraldab 2015. aasta jaanuari lõpus õppereisi Šotimaale õppimaks sealse riigi kogemusest.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes