• Eesti

Eesti suurim väiketuulikutootja TUGE Energia kolis PAKRI Teadus- ja Tööstusparki

Tuuleenergia blogi - Tuul January 29, 2015

TUGE 20 tuulegeneraator 22m masti otsas (Kuremäe kloostri töölisküla)

Konesko AS-i väiketuulikute tootmise ja arendamise üksuse ning TUGE® kaubamärgi omandanud ettevõte TUGE Energia OÜ sõlmis 5-aastase koostöölepingu PAKRI Teadus- ja Tööstuspargiga. TUGE Energia alustab PAKRIs seni kõige edukama kodumaise väiketuuliku, TUGE® 10 tootmist ning plaanib lähiajal arendada ja turule tuua uued 20kW ja 50kW tuulikud.

Konesko AS tegeles aastast 2008 väiketuulikute arendamise ja tootmisega. Tänavu müüdi edasine arendustöö, tootmine ja intellektuaalne omand TUGE Energia OÜ ettevõttele. Ettevõte alustab tuulikute tootmist energia- ja keskkonnatehnoloogiale fokuseerivas PAKRI Teadus- ja Tööstuspargis ning Konesko AS jätkab ettevõtte tootmispartnerina lepingulise allhankijana.

“TUGE® 10 tuulik on Eestis ja ka väljaspool Eestit soojalt vastu võetud ning nõudlus turul kasvab. Seetõttu paneme suurt rõhku tootearendusele, et luua uued, veelgi efektiivsema energiatootlikkusega tuulikud,“ ütles TUGE Energia OÜ tegevjuht Indrek Gregor. “Esmane tootearenduse ja kasvufaas on läbitud ning edasine tootmine vajas iseseisvat organisatsiooni. Konesko juhtkonna usaldus TUGE Energia loomiseks annab meile kindluse, et suudame edu saavutada.“

“Alustada pikaajalist koostööd suurima kodumaise väiketuulikutootjaga on meie senise 7 aasta töö üks parimaid tulemusi,“ ütles PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi tegevjuht Enn Laansoo, Jr. “Pakume oma värskele kliendile energiatõhusaid ja LED-valgustusega ruume, peatselt saame pakkuda ka elektrit otse tuulikust ning taastuvenergial küttelahendust. Samuti toob TUGE Energia lisandumine PAKRI parki uued testimisvõimalused tuuleenergeetika vallas ning tõstab Eesti valdkondlikku kompetentsi oluliselt,” kinnitas Laansoo.

Foto: TUGE 20 tuulegeneraatoriga tuulik 22m masti otsas (Kuremäe kloostri töölisküla)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes