• Eesti

EIFFELI TORN AASTAL 2015 – ROHELISE ENERGIA SÜMBOL

Tuuleenergia blogi, Uncategorized - Tuul February 27, 2015

Eiffeli tornile paigaldati kaks elektrituulikut19. sajandi lõpul, kui Eiffeli torn Pariisi püstitati, peeti seda inetuks. 1887 aasta Le Temps ajalehes kutsusid kriitikud torni naeruväärseks, kasutuks ja koletuks hiigelkorstnaks, mis häbistab nii Jumalaema kirikut, Tour Saint-Jacques, Louvre, Dome of les Invalides, kui ka triumfikaart. Läks aga hoopis nii, et Eiffeli tornist sai nii Pariisi kui ka kogu Prantsusmaa sümbol. 21. sajandil on rohelise energia sümboliks kujunenud elektrituulik ning nüüd on see leidnud tee ka Eiffeli torni.

Uuenduskuuri  raames lisati Eiffeli tornile taastuvenergia tootmiseks kaks vertikaalset tuulikut (UGE, spiraalsete labadega H-rootoriga tuulik) ja ka 10 m² ulatuses päikesepaneele.

1889. aastal rajatud Eiffeli torn sai algselt Prantsusmaa kunstnike ja intellektuaalide poolt valjult kritiseeritud, kuid nüüdseks on see muutunud Prantsusmaa ikooniks ning tegelikkuses üks äratuntavamaid struktuure terves maailmas. Tänapäeval ei sea keegi enam Eiffeli torni nägusust kahtluse alla, küll aga vaieldakse nüüd elektrituulikute ilu üle. Seetõttu on üsna märkimisväärse tähendusega, et just Eiffeli torniga integreeriti tuulikud, mida tihti kujutatakse just puhta energia sümbolina.

Tuulikud paigaldati torni teisele tasemele ehk 120 meetri kõrgusele maapinnast, et tabada tuult igast ilmakaarest ning viia tuuliku tootlikkus maksimumini. Tuuliku paigaldajate sõnul on tegemist praktiliselt „hääletute“ tuulikutega ning nende toodang on 10 000 kWh aastas.

Neli päikesepaneeli on paigaldatud külastajate platvormi katusele, mille toodang katab umbes 50% soojavee vajadusest torni kahes külalistepaviljonis. Paigaldatud on ka LED valgustid ja soojuspumbad, ning kahele paviljonile vihmavee taaskasutussüsteem, mille abil saadakse tualettruumidesse loputusvesi.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes