• Eesti

Taastuvenergia Koda: Riigikogu muutis seadusloome farsiks

Tuuleenergia blogi, Uncategorized - Tuul February 5, 2015

Taastuvenergia Koju juhataja Rene Tammist Täna Riigikogu majanduskomisjonis teisele lugemisele saadetud Elektrituruseaduse eelnõu (318SE) on kui mälestusmärk poliitikute suutmatusele lahendada aastaid kestnud vaidluseid taastuvenergia tasude ümber. Majanduskomisjoni liikmed viisid viimasel hetkel eelnõusse muudatusi, mida ei olnud eelnevalt komisjonis arutatud, sidusrühmadele tutvustanud ning mis on vastuolus ka läinud aasta oktoobris Euroopa Komisjoni poolt väljastatud riigiabi loaga.

Taastuvenergia Koja juht Rene Tammist tõdes, et peatselt juba viis aastat väldanud tasude muutmise protsess on minetanud tõsiseltvõetavuse. „Kui kolme aasta eest suruti tootjatele peale kokkulepe, millega olemasolevaid tootjad pidid loobuma kehtivast toetusskeemist ning hakkama toetust saama elektrihinna muutumise järgi börsil, siis nüüd on Riigikogu veendunud, et kehtiv süsteem on tarbijale ikkagi soodsam,“ demonstreeris Tammist olukorra absurdsust. „Tootjad on kogu aeg olnud seisukohal, et kehtiv süsteem ongi parim nii ettevõtjatele kui ka tarbijatele. Riik sai sellele skeemile ka oktoobris 2014 Euroopa Komisjonilt riigiabiloa, kuid nüüd, mil toetusskeemis soovitakse taas muudatusi teha, tuleb uuesti luba taotleda, sest ilma selleta toetusskeemis muudatusi teha ei tohi,“ tõdes Tammist.

Kurblooliseks muudab aastatepikkuse vaidluse see, et kogu aja jooksul on taastuvenergia tootjad olnud seadusemasina hammasrataste vahel. „On selge, et tänased otsused on kantud käimasolevast valimiskampaaniast ning ettevõtjatena me selles osaleda ei soovi. Sektoripoolsed üleskutsed sõnamurdlikkusest hoidumisele ning kokkulepetest kinnipidamisele on jäänud kurtidele kõrvadele, “ lisas Taastuvenergia Koja esindaja, lisades, et tulemuseks on see, et viimastel aastatel on sektori areng sisuliselt seiskunud ja heitlikus investeerimiskliimas uusi keskkonnasõbralikke elektrijaamu ei rahastata.

Taastuvenergia Koda kutsub siiski veelkord Riigikogus esindatud poliitilisi jõudusid üles viima seadusemenetlus korrektselt lõpuni, mille keskseks põhimõtteks on, et olemasolevatel tootjatele saab toetusi muuta üksnes kokkuleppel tootjatega. Riigikogus täna toetust leidnud muudatustega Taastuvenergia Koja liikmed ei nõustu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes