• Eesti

Eesti väiketuulikud osalesid tänavusel New Energy Husum messil edukalt

Tuuleenergia blogi - Tuul March 27, 2015

IMG_20150321_161314Eelmisel nädalal, 19.-22. märtsil 2015, toimus Saksamaal Husumi nimelises väikelinnas mess New Energy Husum 2015, mille raames toimus ka juba kuuendat korda Euroopa peamine väikestele taastuvenergia lahendustele pühendatud üritus – World Summit for Small Wind. Nii messil kui sümpoosionil oli esindatud ka Eesti väiketuulikute tööstus.

Messil olid oma stendidega väljas kaks Eesti väiketuulikute tootjat – juba seeriatootmises 10-kilovatine TUGE 10 tuulik ja käigukastita 5-kilovatine prototüübi faasis MyWind tuulik. TUGE Energia OÜ tehnikajuht Sergei Melentjevi sõnul läks Tuge väiketuulikutel messil väga edukalt ning saadi ka mitmeid reaalseid tellimusi, näiteks Taanist. Firma tutvustas messil ka arenduses olevat TUGE 20 tuulikut, mis sobib hästi väikeettevõtetele, talupidajatele ja teistele tavalisest majapidamisest suurema energiavajadusega tarbijatele. Tehnoloogimessil olid esindatud ka teised olulisemad taastuvenergia seadmete tootjad, lisaks ökoloogilise ehituse ja energiasäästuga tegelevad ettevõtted ning elektrisõidukite mudelid.

Tuuleenergia klastri arendusjuht Mihkel Loorits esines messiga samaaegselt toimunud mikrovõrkude ja hübriidsüsteemide teemalisel sümpoosionil ning tutvustas lähemalt nii tuuleenergia klastrit kui ka klastri liikme Bakeri OÜ poolt võrguühenduseta Kesselaiul loodud taastuvenergia lahendust. Maailmas on palju asustatud, kuid geograafiliselt isoleeritud piirkondi, kuhu elektri jaotus- või põhivõrgu viimine ei ole majanduslikult otstarbekas või puuduvad võimalused võrgu ülalpidamiseks. Sümpoosionil tõdeti, et taolise probleemi võimalikuks lahenduseks oleksid sobilikud mikro-elektrivõrgu lahenduste rajamine. Samas tõdeti, et tänasel päeval on taoliste süsteemide rajamiseks vajaliku rahastatuse mudel ebamäärane.

Üritusel tutvustati ka mõningaid praktilisi ning juba töötavaid mikrolahendusi, kus peamisteks tootmisüksusteks olid kaasaegseid taastuvenergia tehnoloogiad. Ühe märkimisväärse lahenduse on ehitanud näiteks Kingspan Wind UK Argentiina lähedal asetsevatele Falklandi saartele.

Klastri arendusjuht osales antud üritusel Maailma Tuuleenergia Assotsiatsiooni (WWEA) kutsel ning osalemist toetas ka Euroopa Regionaalarengu Fond läbi EAS-i klastrite programmi.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes