• Eesti

Obama kliimapoliitika kavast saab tõsine teema presidendivalimistel

Maailma uudised - Tuul August 4, 2015

ERR, 03.08.2015

USA president Barack Obama esitles täna õhtul Valges Majas oma seni kõige ambitsioonikamat kliimapoliitika kava, mille järgi nõutakse esimest korda USA elektrijaamadelt heitgaaside vähendamist.

Obama valitsuse keskkonnapoliitikat ootab küll USA-s suur kriitika ja mure suurenevate elektrihindade pärast, kuid riik loodab selle kavaga olla eeskujuks teistele suurriikidele võitluses kliimasoojenemisega, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Washingtonis viibiv ERR-i korrespondent Lauri Tankler selgitas, et Obama täna tutvustatav kava on isegi olulisem sümboolselt kui numbrite poolest. Kuigi ka numbrid on varasemast ambitsioonikamad – kui kogu programm ellu viia, väheneb aastaks 2030 elektrijaamade heitgaaside hulk 32% võrra võrreldes 2005. aastaga.

“Kuigi need numbrid on märkimisväärsed, on juba praegu USA elektrijaamad oluliselt vähendanud oma kasvuhoonegaaside jalajälge ja samamoodi on USA heitgaase vähendanud näiteks autode kütusekulu normide tõstmine, kuid riigis, kus pea terve vabariiklaste erakond isegi ei suuda tunnistada kliimamuutuse olemasolu ja samal ajal on näha aastaid kestvat põuda Californias, üha tugevamaid torme, kuumemaid suvesid ja väga selget kliima muutumist, on see selge sõnum praeguse valitsuse poolt, et tuleb võtta jõulisi samme,” rääkis Tankler.

Tankler lisas, et sellest saab kindlasti üks tõsine teema USA presidendivalimistel.

President Obama tahab Tankleri sõnul minna sel aastal toimuvale Pariisi kliimakonverentsile sõnumiga, et USA on oma osa teinud hoolimata murest, et ehk hakkab elektrihind tõusma ja teised riigid saavad konkurentsieelise ning teised suurriigid peavad ka panustama.

Pariisi kliimakonverents on paljude, näiteks ÜRO kliimakonventsiooni peasekretäri Christiana Figueresi sõnul viimane võimalus saavutada võitluses kliima soojenemisega seesugune siduv globaalne kokkulepe, et maakera temperatuur ei tõuseks enam kui kahe kraadi võrra. “Kaks kraadi on juba tõsiste tagajärgedega, üle selle oleks aga katastroofiline,” märkis Tankler.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes