• Eesti

Tuuleenergia Assotsiatsioon: Tuuleenergia suudab turul konkureerida

Tuuleenergia blogi - Tuul September 23, 2015

WindmillFarmcd12938Seoses möödunud nädalal avaldatud Eesti Energia kommentaariga, et biomassi kasutamine põlevkivielektri- jaamades on odavaim viis taastuvelektri saamiseks, peab Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon vajalikuks täpsustada, et tuuleenergia vajab 53,7 €/MWh suurust toetust vaid uute elektrijaamade ehitamiseks.

See tähendab, et subsiidiumit on tarvis vaid kapitalikulude katmiseks. Tuulest elektri tootmisel subsiidiumit jooksvate kulude katmiseks vaja pole, tuulikud on elektriturul konkurentsivõimelised ilma täiendava toetuseta. Tuulikud toodavad taastuvelektrit alati, kui ilmaolud on selleks sobilikud ning nende investeeringu kulude katmiseks ettenähtud toetus on ajutine, mis kehtib vaid 12 aastat. Tuuleenergia Assotsiatsioon nõustub Eesti Energiaga, et taastuvenergia tootmise tehnoloogiad arenevad kiiresti ning 2030. aastaks on täiesti reaalne saavutada olukord, kus taastuvelekter moodustab lõpptarbimisest 50%. Samuti suudavad tuuleenergia tootjad juba tänasel päeval elektriturul konkurentsivõimelised olla.

Lisainformatsioon:
Tuuliki Kasonen
Tuuleenergia Assotsiatsiooni tegevjuht
Tel: 372 639 6625

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes