• Eesti

Paldiski tuulepargist läks täna Pariisi poole teele kliimabuss

Tuuleenergia blogi - eteap December 3, 2015

20151203_092811_kliimabussTäna hommikul alustas Pakri poolsaarel asuvast Paldiski tuulepargist teekonda Pariisi suunas keskkonna- ja kodanikuaktivistidega kliimabuss, et osaleda läbi Euroopa kulgeval kliimaaktsioonil. Seitsmeliikmeline grupp kutsub end Eesti varidelegatsiooniks, kes läheb Pariisi kliimakonverentsil COP21 toimuvat silma peal hoidma.

Kliimabussi meeskonna liikme ja Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimehe Silvia Lotmani sõnul ootavad nad konverentsilt, et kaotataks kõik otsesed ja varjatud subsiidiumid fossiilkütustele ning et keskkonna saastamine muutuks nii kalliks, et keegi isegi ei mõtleks enam selle peale. Lisaks tuleb Eesti puhul välja töötada põlevkivi sektori väljumisstrateegia.

Teel rahvusvahelisele kliimakonverentsile läbib kliimab20151203_093153_kliimabussuss olulisi piirkondi Euroopas, kus on näha kliimamuutuste põhjuseid, tagajärgi ja lahendusi.

Paldiski tuulepargist suundusid osalejad Lätti Pļaviņu hüdroelektrijaama, kus räägitakse ühendatud energiaturust ja Baltimaade taastuvenergiast.

Veel täna õhtuks plaanib meeskond jõuda Leetu, et homme Ignalina tuumaelektrijaama juures arutleda tuumaenergia probleemide üle.

Edasi ootavad Poola ja Saksamaa, kus peatutakse kaevanduste ja nende mõju vähendamise teemal. Belgias Antwerpenis näidatakse aga kliimabussi seltskonnale, kuidas sealne riik teeb tohutuid kulut usi, et hoida ära tõusva merepinna tõttu tekkivaid katastroofilisi üleujutusi.

  • Kliimabussi aktivistide reisi ja tegemiste jälgimiseks leia sotsiaalmeediast #kliimabuss või internetist hoiamaad.ee/kliimabuss.
  • ÜRO Pariisi kliimakonverentsi (COP21) läbirääkimised algasid 30.11.2015 riigipeade ja valitsusjuhtide poolse avamisega, hetkel käivad läbirääkimised ekspertide tasandil ning 7.12–8.12.2015 toimub kõrgetasemeline ministrite kohtumine.
  • Konverentsi eesmärgiks on saavutada ülemaailmne kokkulepe hoidmaks kontrolli all kliimamuutusi, 90% riikidest plaanib seda teha taastuvenergia kasutuselevõtu suurendamise läbi.

Artikkel ilmus ka 03.12.2015 Bioneeris.

20151203_093729_kliimabuss 20151203_100417_002_kliimabuss

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes