• Eesti
  • English

Eesti taastuvenergia ettevõtted saavad võimaluse statistikakaubanduseks ja koostööprojektideks

Tuuleenergia blogi - eteap March 17, 2016

RES - Estonia first moverValitsus toetas selle nädala kabinetinõupidamisel edasiliikumist elektrituruseaduse muudatustega, mis loovad Eestile võimaluse osalemaks taastuvenergia statistikakaubanduses ja koostööprojektides nende Euroopa Liidu liikmesriikidega, kes ise ei suuda tähtajaks taastuvenergia eesmärke täita.

Eesti on esimese riigina Euroopa Liidus oma üldise taastuvenergia eesmärgi juba täitnud ning meie potentsiaal taastuvatest allikatest elektrit toota on märgatavalt suurem. Seepärast on Eestil võimalik oma eesmärke ületavat taastuvenergia statistikat müüa neile riikidele, kes ühel või teisel põhjusel pole taastuvenergia kasutuselevõtus nii edukad olnud.

Samuti saab Eesti tulevikus taoliste riikidega ellu viia koostööprojekte, mille peamiseks erisuseks on võimalus ühe liikmesriigi finantseeringud siduda konkreetsete taastuvenergia tootmisseadmetega teises liikmesriigis. See tähendab, et sellise koostööprojekti raames lisandunud taastuvenergia tootmisvõimuse poolt toodetav taastuvenergia kantakse tootja ja liikmesriikide vaheliste kokkulepete tulemusena üle teisele riigile.

Nii statistikakaubanduse kui koostööprojektide eest Eesti tarbija oma elektriarvel tasuma ei pea, küll aitavad koostöömehhanismid aga muuta meie energiatootmist keskkonnasõbralikumaks ja majandust märkimisväärselt elavdada. Lähinädalatel täpsustatakse elektrituruseaduse muudatuse viimaseid detaile, et esitada eelnõu valitsuse istungile.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes