• Eesti
  • English

Sõnajalad alustasid Aidu tuulepargi ehitamist

Eesti uudised - eteap March 10, 2016

BNS, 10.03.2016

Oleg ja Andres Sõnajala firma Eleon AS alustas kolmapäeval Ida-Virumaale Aidu tuulepargi ehitamist; 30 tuulikuga tuulepargi maksumus on 165 miljonit eurot ja ehitus peaks valmima 2016. aasta lõpuks.

“Võib öelda, et sümboolselt on see päev, kui algas Aidu tuulepargirajamine, sest alustasime ehitustöödega – vundamentide alusplatside ehitamisega ning juurdepääsuteede rajamisega. Metsa raadamine ja muud ettevalmistused olid juba eelnevalt tehtud,” ütles Andres Sõnajalg BNS-ile.

Sõnajalg lisas, et koos esimeste Aidu tuulikute püstitamisega ehitavad nad sel aastal lisaks välja Püssi ja Tuulepargi alajaamad ning nendevahelised ülekandeliinid.

“Tegemist ei saa olema lihtsalt Baltikumi suurima tuulepargiga, vaid tegu on referentspargiga, mis loob eeldused täiemahulisetuuletehnoloogia ekspordisektori kujunemiseks Eestis. Rõhutan, et eesmärk on müüa välismaale tehnoloogiat, neid samu innovaatilisi Eleoni tuulikuid, mis on kasutusel siin pargis,” märkis ta.

Sõnajalg tõi välja, et tuulikute tööstus on eriliselt oluline Ida-Virumaa maakonnale, kuna see aitab tasakaalustada naftapõhist majandust, mis on praegu maakonnas domineeriv.

“Valmides on tegu 100 megavatise koguvõimsusega tuulepargiga, mis esimesena maailmas koosneb sajaprotsendiliselt “Made in Estonia“ embleemiga tuulikutest,” ütles Sõnajalg.

Kokku püstitatakse Aidus 30 suurt, 3-megavatist tuulikut. Eleoni ehitatavate tuulikute torni kõrgus on 135 meetrit ja rootori diameeter 120 meetrit. Tuuleelektrijaama rajamine on jaotatud kolme etappi ja esimesed tuulikud saavad püsti 2016. aastal. Esimese etapi finantseerimisasutusteks on Unicredit Leasing ja Krediidipank.

Sõnajalgade kaugemale ulatuv eesmärk on ehitada Ida-Virumaaleelektrituulikute tööstus, mis hõlmab iga-aastaselt kuni 60 tuuliku ehitamist ja loob 2020. aastaks 1200 kuni 1400 uut töökohta.

“Eleoni iga-aastaste tootmismahtude ja käibe eesmärgid 2020. aasta perspektiivis jõuavad 60 3-megavatise tuulikuni. See loob käivet umbes 300 miljonit eurot. 2020. aastaks on kavas tuulikute tööstusse luua 1200-1400 uut töökohta,” rääkis Sõnajalg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes