• Eesti

Sõnajalad plaanivad Jõhvis hakata tootma elektrituulikute labasid

Eesti uudised, Tehnoloogiaarendus - eteap March 15, 2016

BNS, 15.03.2016

Andres ja Oleg Sõnajalale kuuluv tuulikutootja Eleon ja Sihtasutus Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus (SAIVTA) sõlmisid ühiste kavatsuste protokolli, eesmärgiga käivitada tuulikulabade tootmisüksus Jõhvi Logistika ja Äripargis.

“Kuna toodetavad labad on väga suured – ühe laba pikkus on üle 60 meetri ja laius pea 5 meetrit – on labade tootmiseks täisvõimsusel vaja teatavaid tingimusi, millele Jõhvi Logistika ja Äripark hästi sobis. Lisaks tänu Sillamäe sadama lähedusele on toodangu eksportimine logistiliselt lihtne. Oleme planeeringu teinud selliselt, mis võimaldab vajadusel toota ka kõige suuremaid tuulikulabasid, mis praegu on maailmas kasutusel,” ütles Eleoni üks juhtidest Oleg Sõnajalg pressiteate vahendusel.

Tema sõnul kulub ühe 65 meetri pikkuse laba tootmiseks 2000 inimtundi ning seega ühe tuuliku komplekti tootmiseks kolm korda sama palju. “Tehase võimekus on valmistada aasta jooksul ühe vahetusega 51 komplekti labasid, mis annab tööd 180 inimesele, ning tulevikus kahes vahetuses töötades saame toodangu mahtu kahekordistada.”

Kehtestatud on vajalik detailplaneering ning välja ehitatud tehniline põhiinfrastruktuur, rääkis SAIVTA juhatuse liige Teet Kuusmik. Kokku läheb tuulikulabade tootmise alla 4,2 hektarit maad.

Eleoni tuulikutes kasutatav tehnoloogia on patenteeritud enam kui 150 riigis üle maailma.

SAIVTA asutajateks on Eesti vabariik, Narva linn, Jõhvi vald, Kohtla- Järve linn ja Kiviõli linn.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes