• Eesti
  • English

Nelja Energia alustas energia tootmist oma suurimas tuulepargis

Tuuleenergia blogi - eteap May 9, 2016

Silute wind farmTaastuvenergia ettevõte Nelja Energia alustas elektri tootmist oma Baltikumi suurimas tuulepargis. Šilute tuulepark asub Edela-Leedus ning koosneb 24-st 2,5 MW tuulikust koguvõimsusega 60 MW. See moodustab Leedu tuuleenergia koguvõimsusest 12 protsenti.

Šilute tuulepargi ehitus algas 2015 aasta alguses pärast edukat osalemist uute elektri tootmisvõimsuste vähempakkumisel, mis võideti kui madalaima energia hinnaga pakkuja.

„Kõik ehitus- ja elektritööd on nüüdseks lõpetatud ning oleme tuuleparki lülitamas tuulik tuuliku järel elektrivõrku,“ kommenteeris UAB 4energia direktor Tadas Navickas. Tema sõnul on Šilute tuulepargi koguinvesteeringu suuruseks üle 100 miljoni euro.

Šilute tuulepargi prognoositav aastane elektritoodang on 230 GWh, mis Nelja Energia grupi juhatuse esimehe Martin Kruusi sõnul on märkimisväärne edasiminek. „Šilute tuulepargis on Baltikumi ühed parimaid tuuleolud. See koos suuremate rootorite ja kõrgemate tornidega ehk uue põlvkonna tuulikutega võimaldab võrreldes eelmise põlvkonna tehnoloogiaga toota ligi poole rohkem elektrit,“ märkis Kruus. Šilute tuulepargi tuulikute masti kõrgus on 110 meetrit ning rootori läbimõõt 120 meetrit.

Nelja Energia on Põhjamaade ja Eesti kapitalil baseeruv Baltikumi suurim tuuleenergia tootja ja arendaja. Firmal on Baltikumis tuuleparke koguvõimsusega 280 MW ning ettevõtte bilansimaht on rohkem kui 400 miljonit eurot. Nelja Energia värskeimad projektid on 60 MW Leedu Šilute tuulepark koguinvesteeringuga rohkem kui 100 miljonit eurot, koostootmisjaam ja pelletitehas Lätis koguinvesteeringuga 30 miljonit eurot ning Tooma tuulepargi 7,05 MW laiendus Eestis, mille koguinvesteering on 11,5 miljonit eurot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes