• Eesti

Terve Portugal kasutas neli ööpäeva ainult taastuvenergiat

Maailma uudised - eteap May 20, 2016

Forte, 20.05.2016

Taastuvenergia on tee tulevikku. Sellealased tehnoloogiad on juba nii arenenud, et ainult taastuvenergia võimaldab lausa terveid riike käigus hoida.
Euroopa Liit soovib aina keskkonnasäästlikumaks muutuda. Portugal otsustas taastuvenergia vallas siis natuke ajalugu teha. Terve riik kasutas nelja ja poole ööpäeva jooksul – 107 tundi järjest – ainult taastuvenergiat.

Ajaloo tegemine algas ajaliselt 7. mail kell 6.45 ning lõppes 10. mail kell 17.45.

Sakslased teatasid lisaks, et nemad katsid 15. mai jooksul peaaegu terve riigi energiavajaduse ainult taastuvenergia abil.

Võrdluseks: Saksamaa pindala on 357 168 ruutkilomeetrit ja elanike arv on hinnanguliselt 81,5 miljonit. Portugali pindala on 92 212 ruutkilomeetrit ja seal on hinnanguliselt 10,5 miljonit elanikku.

Taastuvenergia on taastuvatest energiaallikatest toodetud. Põhiallikad on vesi, tuul, päike, lained, tõus ja mõõn, maasoojus, prügilagaas, heitvee puhastumisel eralduv gaas, biogaas ja biomass.

Taastuvenergia tootmine on odavam ja keskkonnasäästlikum kui tavapärased senised energiatootmise lahendused, mis põhinevad kütusel või kivisöel.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes