• Eesti
  • English

Tuuleenergia assotsiatsiooni aastakoosolekul liitusid uued liikmed, valiti juhatus ning kinnitati arengusuunad

Tuuleenergia blogi - eteap May 18, 2016

ETEA yldkoosolek 06.05.2016Tuuleenergia tootjaid ühendav Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon (ETEA) pidas 06.mail oma aasta üldkoosolekut, kus võeti vastu ka kaks uut liiget: Nordex Energy GmbH ja Marble Management OÜ.

Nordex on Saksa tuulikutootja, kelle tuulikuid kasutab Eestis Pakri tuulepark, kus töötab kokku kaheksa 2,3 MW võimsusega N-90 tüüpi elektrituulikut. Marble Management juhib rohetehnoloogiatesse investeerivat ettevõtet Marble Invest OÜ. Viimase portfelli kuulub uudset mikroinverterit arendav Ubik Solutions OÜ ja hüdropump-elektrijaama arendav Energiasalv OÜ.

Assotsiatsiooni üldkoosolek valis ka juhatuse järgmiseks kolmeks aastaks. Tagasivalituks osutusid senised juhatuse liikmed Martin Kruus, Innar Kaasik ja Peep Siitam. Martin Kruus esindab Nelja Energia gruppi ning on juhtinud Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni alates aastast 2009. Innar Kaasik töötab Eesti Energias taastuvenergia ja väikekoostootmise juhina ning on olnud tuuleenergia assotsiatsiooni juhatuse liige alates 2012 aastast. Peep Siitam on töötanud Arengufondi energia- ja rohemajanduse suuna juhina ning olnud Eesti Energia nõukogu liige. Täna juhib ta ettevõtet Pakri Energy Island. Peep Siitam on ETEA juhatuse töös osalenud aastast 2009.

Tuuleenergia assotsiatsiooni liikmed kinnitasid ka järgneva aasta arengusuunad ja eesmärgid. Jätkub tegevus tuuleenergia arengut soodustava seadusandluse raames, kaasates selleks nii kohalikke ametkondasid kui ka tõhustades koostööd Baltikumi ja Põhjamaade organisatsioonidega. Lisaks plaanib liit intensiivistada koostööd ameti- ja ülikoolidega, et tõsta Eestis tuuleenergeetika hariduse taset. Üldkoosolek otsustas moodustada ka meretuuleenergia töörühma, mille fookuses on välja töötada innovaatilisi lahendusi, mis võimaldavad meretuuleenergia hinda alandada ja pakkuda meie piirkonnas kõige konkurentsivõimelisemat taastuvenergiat.

Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon koondab endas liikmeid, kelle tuuleenergia võimsus moodustab 94% Eesti tuuleenergia koguvõimsusest.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes