• Eesti

Meretuuleenergiasse investeeritakse Euroopas miljardeid eurosid

Tuuleenergia blogi - eteap July 27, 2016

Credits to DONG-Energy-Westermost

WindEurope värskest raportist selgub, et meretuuleenergia on kõige kiiremini arenev energiatootmise valdkond Euroopas, võimaldades ühekorraga kasutusele võtta nii taastuvenergiat kui suuri elektrienergia võimsusi. Selle aasta esimese kuue kuuga kaasati seitsme investeeringuotsuse näol meretuuleenergiasse 14 miljardit eurot, mis lisab Euroopas 3,7 GW täiendavaid meretuuleenergia võimsusi – see on eelmise aasta sama perioodiga (+1.8 GW) võrreldes topeltkasv.

Jälgides meretuuleenergia arengut saab öelda, et valdkonna mastaabiefekt on tänaseks end juba tõestanud. Meretuuleenergia alguspäevade 150 eurot MWh hinnatasemelt on praeguseks jõutud Hollandi viimase oksjoni näitel tasemeni 72,70 eurot MWh. Suurte energiatootmise viiside võrdluses on see suurim efektiivsuse kasv. Vähemoluline pole ka mahukate investeeringutest tulenev majanduse elavnemine ja uute töökohtade teke. Hollandis prognoositakse meretuuleparkide ehituse ja opereerimisega tekkivat 10 000 töökohta.

Meretuuleenergia uutest investeeringutest kolmveerand (10 miljardit eurot) on seotud Suurbritannia tuuleparkidega. Oma esimest meretuuleparki ehitava Soome investeeringud ulatuvad 121 miljoni euroni.

Sel poolaastal ühendati võrku 114 meretuulikut koguvõimsusega 511 MW ning ehituses on 13 meretuuleparki koguvõimsusega 4,2 GW. Installeeritud meretuulikute keskmine võimsus on 4,8 MW, mullu oli see samal ajal 4,2 MW. Juunikuu lõpu seisuga töötab Euroopas kokku 3 344 meretuulikut 82 tuulepargis ning 11 riigis. Euroopa meretuuleenergia koguvõimsuseks on 11 538 MW.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes