• Eesti
  • English

Nelja Energia Šilute tuulepark ühendus täielikult Leedu elektrivõrku

Maailma uudised - eteap August 11, 2016

BNS, 11.08.2016

Taastuvenergiafirma Nelja Energia maikuus avatud 100 miljonit eurot maksnud 60-megavatine tuulepark Leedus Šilutes on nüüdseks täielikult elektrivõrku ühendatud.

Võrguühenduse tarbeks on tuulepargi juurde Šilutesse rajatud ka 330-kilovoldine konverterjaam, teatas Leedu elektrivõrgu süsteemioperaator Litgrid.

Esimesel poolaastal ühendati Leedus võrku kokku 120 megavatti tuuleenergia võimsust. Teisel poolaastal peaks võrku lisanduma veel 8,5 megavatti tuuleenergiat.

Nelja Energia alustas Edela-Leedus asuvas Šilute tuulepargis tootmist maikuus. Pargis on 24 tuulikut 60-megavatise koguvõimsusega ning tuulepargi toodang moodustab Leedu tuuleenergia koguvõimsusest 12 protsenti.

Šilute tuulepargi maksumus oli UAB 4energia direktori Tadas Navickase sõnul 100 miljonit eurot. Selle ehitus algas 2015. aasta alguses pärast edukat osalemist uute elektri tootmisvõimsuste vähempakkumisel, mis võideti kui madalaima energiahinnaga pakkuja.

Šilute tuulepargi prognoositav aastane elektritoodang on 230 gigavatt-tundi. Pargi tuulikute masti kõrgus on 110 meetrit ning rootori läbimõõt 120 meetrit.

Nelja Energia on tuuleenergia tootja ja arendaja. Firmal on Baltimaades tuuleparke koguvõimsusega 280 megavatti ning ettevõtte bilansimaht on rohkem kui 400 miljonit eurot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes