• Eesti

Meretuuleenergia kogub tuure

Uncategorized - etea märts 15, 2017

Postimees, 15.03.2017

Tuuleenergiast, mis roll elektriturul on läbi aastakümnete olnud üsna marginaalne, on tänaseks saanud kõige kiiremini kasvav elektritootmise allikas. Pealegi muutub tuulikute rajamine odavamaks, mis tähendab, et tuuleenergia suudab peagi konkureerida ka fossiilsete kütustega.

«Ma usun, et juhul, kui sul on piisavalt suur koht sobiva tuulekiirusega, on võimalik luua meretuulepark, kus elektri omahind on sama kui söel töötavatel elektrijaamadel kogu maailmas, ka USAs,» ütles Bloombergile Taani elektritootja Dong Energy tegevjuht Henrik Poulsen.

Loe edasi Postimehest.

Vaata ka

“Meretuuleenergia kogub tuure” on saanud ühe vastuse

  1. jaan ütleb:

    Kui see Kriegers Flak’i 49,9 €/MWh kohta tõesti tõsi on, siis on see kõva sõna.
    Seni aga on räägitud meretuulikute elektri tänasest omahinnast 120 €/MWh ja unistusest aastaks 2020 (või oli see 2025 ?) saada omahind 80 €/MWh peale.

    Kui börsi keskmine hind on samal ajal 31 euri kandis, siis saab kasumliku äriga tegemist olla vaid juhul kui keegi peale maksab.
    Eesti rahval tasub tähelepanelik olla, et nemad ise see äkki ei satuks olema…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes