• Eesti
  • English

Enefiti tuuleparkide elektritoodang kasvas märtsis ligi kaks korda

Uncategorized - eteap April 6, 2017

BNS, 06.04.2017

Eesti Energia taastuvenergiaettevõttele Enefit Taastuvenergia kuuluvad neli tuuleparki tootsid märtsikuus üle 23 gigavatt-tunni taastuvelektrit, mida on 90 protsenti rohkem kui 2016. aasta märtsis.

Enefit Taastuvenergia juht Innar Kaasik ütles pressiteates, et hea toodangu tõi stabiilselt tugevana püsinud tuul märtsikuus. “Eelmise aasta märtsiga võrreldes näitasid paremat tulemust kõik Enefit Taastuvenergia tuulepargid Aulepas, Narvas, Paldiskis ja Virtsus. Enim kasvas Aulepa ja Paldiski tuulepargi toodang,” tõi Kaasik välja.

Samuti Enefit Taastuvenergiale kuuluv Iru elektrijaama jäätmepõletusjaam tootis märtsis 12 gigavatt-tundi elektrit, mida on 11 protsenti rohkem kui aasta eest.

Elektrisüsteemihaduri Elering andmetel tootsid märtsis Eestis asuvad tuulepargid kokku 68 gigavatt-tundi elektrit, mida on 69 protsenti rohkem kui aasta varem.

Enefit Taastuvenergia on Eesti Energiale kuuluv taastuvenergiat tootev ettevõtte, mis toodab energiat tuulest, veest, biomassist ja segaolmejäätmetest. Ettevõtte tootmisüksusteks on Iru elektrijaam, Aulepa, Narva, Paldiski ja Virtsu tuulepargid ning Paide ja Valka koostootmisjaamad. Lisaks haldab Enefit Taastuvenergia Keila-Joa ja Linnamäe hüdroelektrijaama.

Valitsus on teada andnud soovist Enefit Taastuvenergia vähemusosalus börsile viia. Eesti Energia tegeleb praegu Enefit Taastuvenergia börsileviimise eelanalüüsiga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes