• Eesti

Revali Merekooli tuuleenergeetika koolitused said kõrgel tasemel heakskiidu

Tuuleenergia blogi - eteap May 19, 2017

IMG_6220Sertifitseerimisorganisatsioon Lloyd´s Register Quality Assurance Balti regiooni juht Oleg Kozlov andis Revali Merekooli mereenergeetika õppeharu juhile Urmas Piirile pidulikult üle tunnistuse, mis kinnitab, et Revali Merekool on Eestis esimene Rahvusvahelise Tuuleorganisatsiooni (Global Wind Organization – GWO) poolt heaks kiidetud tuuleenergeetikaalast ohutusõpet pakkuv koolituskeskus.

GWO koolitusstandardi juurutamiseks tuli Revali Merekoolil kevade jooksul läbida viis erinevat auditit. DSC_7395“Saime kõigiga hakkama ning nüüdsest on energeetikaharidusega inimestel võimalik omandada seni puuduvad teadmised, et tuulegeneraatoritel nii maal kui merel ohutult tööd teha,” sõnas Revali Merekooli nõukogu esimees Tanel Hinno. “Oleme astunud koostöös Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooniga jällegi sammu suunas, mis aitab tõsta ja hoida tuuleparkide töötajate kvalifikatsiooni ja omandada ohutuks tööks vajalikke teadmisi ja oskuseid kodumaal. Ühtlasi tähendab koolituse läbimine inimestele rohkemaid töövõimalusi nii Eestis kui ka välismaal, suureneb väljavaade töötada nii avamere kui ka maismaa tuuleparkides,” lisas Hinno.

IMG_6274Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni tegevjuht Tuuliki Kasonen peab Revali tunnustamist oluliseks ka seetõttu, et uued õppesuunad on olulised rajatavatele meretuuleparkidele, mis toovad Eestisse ka naaberriikide tuuleenergia töötajad. „Oleme olukorras, kus noored põlevkivienergeetikat õppida ei taha, kuid tuulikutehnikuks õppida ei saa. Selles võtmes on väga tänuväärne, et Revali Merekool on enda kanda võtnud ühe osa õpetamise, mida tuuleparkide töötajad oskama peavad,“ lisas Kasonen.

IMG_6144„Revali Merekoolil on hea ettevalmistus, rajatised ja õppekeskkond. Nad on pühendunud delegaatide teadmiste parendamisele ning säästavad sellega nii mõnegi elu,“ lausus Lloyds Register Quality Assurance´i Balti regiooni juht Oleg Kozlov.

Lloyds Register Quality Assurance on maailma juhtiv sertifitseerimisteenuseid pakkuv sõltumatu organisatsioon. Global Wind Organisation koordineerib maailma tuuleenergeetika, sh avamere energeetika töötajate ohutus koolitusstandardite väljatöötamise ja rakendamisega seonduvat. 1989. aastast tegutsev Revali Merekool pakub merendus- ja mereohutusalast koolitust huvilaevnikele, vabatahtlikele merepäästjatele, jõustruktuuridele, laevandusettevõtetele ja meremeestele. Õpet saab läbi viia aastaringselt, mugavalt, realistlikes, võimalikult ohututes ja kontrollitud tingimustes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes