• Eesti

Uuring: tuleb alustada tuulikute hooldustehnikute väljaõppega

Tuuleenergia blogi - eteap May 12, 2017

OSKA kateSA Kutsekoda avaldas energeetika ja kaevandamise uuringu, kus tuuleenergia valdkonna peamisteks järeldusteks on, et tuuleenergeetika jaoks ei ole Eestis piisavalt energeetika, automaatika ja mehhatroonika spetsialiste ning alustada tuleb tuulikute hooldustehnikute väljaõppega.

Uuringus välja toodud valdkonna potentsiaalsed uued ametid on valdavalt seotud tuuleenergia kasutuselevõtuga: energeetik-projektijuht, elektrik-automaatik-IT spetsialist ning meretuulikute hooldustehnik. Viimase puhul on lisaks laialdastele automaatika, elektri ning taastuvenergeetikaga seotud teadmistele oluline ka valmisolek merelistes tingimustes töötamiseks (nt teadmised merepäästest, ekstreemsete ilmastikuolude talumine jmt).

Energeetika ja kaevandamise valdkonna tööhõivet järgmise 10 aasta jooksul kõige enam mõjutavateks teguriteks pidasid eksperdid nafta hinnataset maailmaturul, kliimapoliitikast tulenevaid piiranguid ja suuniseid ning tehnoloogia arengut. Uuringus analüüsiti, milline on energeetika ja kaevandamise tööjõu- ja oskuste vajadus lähema kümnendi jooksul ning kuidas peaks selleks muutma koolituspakkumist.

Märkimisväärne on, et viimasel viiel aastal on kõrgharidusse sisseastujate arv energeetika ja kaevandamise erialadel langenud poole võrra.

OSKA raport

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes